Gdyby Pablo Picasso żył, z pewnością adoptowałby tego psa. Dlaczego? Bo wygląda jak żywcem wyjęty z jego obrazów

Picasso, pies rasy pitbullterier, został oddany do schroniska przez właściciela, który miał problemy ze sprzedaniem go. W schronisku od razu wpisano psa na listę zwierząt do uśpienia. Gdyby nie pewna kobieta, ta historia mogłaby zakończyć się tragicznie...

Picasso był szczeniakiem, którego nie chciała przygarnąć żadna rodzina, ponieważ urodził się z widoczną deformacją szczęki. Kiedy jego właściciel, pseudohodowca psów rasy pitbullterier, zorientował się, że nie zdoła go sprzedać, postanowił oddać go do schroniska. Razem z Picassem został oddany też jego brat Pablo, na którego także nie było nabywców. Szczeniaka z deformacją szybko wpisano na listę zwierząt do uśpienia - uznano, że pies o takim wyglądzie nie ma szans na adopcję. Pracownicy zauważyli jednak, że Pablo i Picasso są ze sobą bardzo związani. Postanowili więc uśpić braci razem. 

Ratunek

Na szczęście jednego z wolontariuszy poruszył los zwierząt. O ich historii opowiedział Liesl Wilhardt, dyrektor wykonawczej fundacji Luvable Dog Rescue, której celem jest ratowanie psów mających małe szanse na adopcję ze schronisk i szukanie im nowych domów. To Liesl nadała braciom imiona, pod którymi dzisiaj są znani - Pablo i Picasso.

"Zakochałam się"

Wilhardt powiedziała, że zakochała się w Picassie, kiedy tylko zobaczyła jego zdjęcie. Dyrektor zainteresowała się stanem zdrowia pieska. Okazało się, że deformacja szczęki jest defektem wyłącznie estetycznym. Pies może normalnie otwierać szczękę, jedynie przy jedzeniu i piciu zdarza mu się zrobić wokół siebie mały bałagan. Mimo wszystko w niedalekiej przyszłości Wilhardt planuje poddać Picassa serii zabiegów, dzięki którym jego szczęka choć trochę się wyprostuje. Specjaliści usuną psu prawdopodobnie kilka zębów, które obecnie ranią go w podniebienie.

 

Nierozłączni

Po przeprowadzonych zabiegach psi bracia zostaną oddani do adopcji razem. Wilhardt uznała to za jedyne rozwiązanie, jako że psy są do siebie bardzo przywiązane.

 

Wilhardt dodała, że Pablo i Picasso będą idealnie pasować do rodzin, które mają starsze dzieci oraz prowadzą aktywny tryb życia:

Picasso jest towarzyski, radosny, ciekawski i ma w sobie duże pokłady miłości. On w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest inny.

To też może cię zainteresować:

Kiedyś ciągle chciała się trzymać "za ręce". Teraz ta suczka uzależniła się od przytulania przechodniów [ZDJĘCIA]

Dzięki rudej jamniczce chora na alzheimera 95-latka zapomina o cierpieniu. Ich historia jest wzruszająca

Szampon dla kobiet kosztuje 12 zł, dla mężczyzn 9. Czym się różnią? Zapachem. Skąd więc różnica w cenie?

Więcej o: