Dzień Kobiet 2018: życzenia, czyli czego życzyć z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet 2018 już jutro (8 marca 2017 wypada w czwartek) - najwyższy czas pomyśleć o życzeniach na Dzień Kobiet. Życzenia to coś, co nie jest twoją mocną stroną? Może wspólnie coś wymyślimy.

Dzień Kobiet 2018: życzenia mogą być śmieszne, tradycyjne, oryginalne... Możemy składać je prozą albo mówić wierszem. W internecie znajdziecie mnóstwo wierszyków na Dzień Kobiet, prosty utwór bez problemu stworzycie sami.

Życzenia na Dzień Kobiet 2018: wierszyki i rymowanki

Życzenia z okazji Dnia Kobiet mogą być krótkie i rymowane. Sprawdzą się wypisane na karteczce, wysłane mailem lub SMS. Czego życzyć? Np.

Z okazji Dnia Kobiet życzę Ci słońca,

by wiosna była naprawdę gorąca.

Goździków i rajstop dobrej jakości,

By dotrwały do późnej starości.

Uśmiechu i spełnienia marzeń,

samych pozytywnych wrażeń.

Sukcesów na każdym polu,

radości jak Lewandowski po strzelonym golu.

Uśmiech gwarantowany! Wystarczą proste rymy i wierszyk gotowy. Inny przykład:

Na Dzień Kobiet kwiatów miliony,

by skończono pleść dziwaczne androny.

Spokoju i ogólnej mądrości,

bo to jest największy powód do radości.

Życzenia na Dzień Kobiet: standardowe i tradycyjne

Dzień Kobiet 2018: życzenia składane 8 marca nie muszą być zabawną rymowanką. Możesz życzyć prozą, życzenia mogą być tradycyjne. Czego możemy życzyć? Wszystko zależy od tego, do kogo kierujesz swoje słowa. Bliskiej osobie możesz życzyć wszystkiego, począwszy od zdrowia, przez prawa polityczne, na uśmiechu kończąc. Dalszym znajomym, osobom, których poglądów i myśli nie znamy, lepiej składać ogólne życzenia: życzmy radości, spełnienia marzeń, czasu tylko dla siebie. Czasem wystarczy powiedzieć po prostu "wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet", a drugiej osobie zrobi się miło, będzie się cieszyć, że i o niej pamiętamy.

Dzień Kobiet 2018: życzenia dołączone do kwiatów

W Dzień Kobiet często korzystamy z usług poczty kwiatowej. Zamawiając kwiaty pamiętajmy, aby dołączyć do nich bilecik z życzeniami. Możemy skorzystać z gotowca, ale warto napisać coś samemu. Mogą to być nawet kilka słów, ważne, aby były skierowane właśnie do tej konkretnie osoby.

Aby na Twojej twarzy zawsze pojawiały się dołeczki, gdy się uśmiechasz.

Błysku w oku, gdy się widzimy.

Spokoju. Na co dzień i od święta.

Na pewno jest coś, co możesz napisać. Oczywiście może to być też standardowe "moc uśmiechu z okazji Dnia Kobiet, życzy xyz".

Słowa poetów na Dzień Kobiet

Z układaniem życzeń idzie ci jak po grudzie? Skorzystaj ze słów poetów. Tylko niech to nie będzie jak w piosence Czerwonych Gitar: "kto Tuwima wiersz przepisał/jako własny tobie wysłał" - raczej podpisz autora, pamiętaj, że osoba, do której skierujesz swoje słowa, może wiedzieć, że to nie ty je napisałeś. Wierszy o kobietach, dla kobiet jest mnóstwo, na pewno coś wybierzesz.

Życzenia na Dzień Kobiet: nie tylko słowa

A może namalujesz obrazek? Bliska osoba na pewno będzie zachwycona. Nie musi to być wielkie arcydzieło, możesz ograniczyć się do stworzenia serduszka na zaparowanym lustrze ;)

To także może cię zainteresować:

Więcej o: