Ewa Chodakowska, trenerka, która marzy o tym, żeby wszystkie Polki ruszyły się z kanap

Ewa Chodakowska to kobieta-rakieta, a przy okazji kobieta-orkiestra, trenerka-killerka i człowiek-instytucja. Ma rzesze wyznawczyń, które wielbią ją niczym boginię fitnessu. Na czym polega jej fenomen?

Ewa Chodakowska (nosi obecnie dwuczłonowe nazwisko Chodakowska-Kavoukis) urodziła się 24 lutego 1982 roku w Sanoku. Wyjechała z Polski i zamieszkała w Londynie, gdzie jak powiedziała w jednym z wywiadów, miała firmę zajmującą się sprzątaniem. Chodakowska jest - co widać na każdym kroku - perfekcjonistką, osoby, dla których pracowała z pewnością były zadowolone z usług jej przedsiębiorstwa.

Poszukiwania ścieżki życiowej

W tym czasie jej rodzina martwiła się ciągłymi poszukiwaniami życiowego celu przyszłej trenerki. Bo były studia (stosunki międzynarodowe), epizod aktorski, wyprowadzki i powroty do Polski. Ostatecznie Chodakowska zamieniła Londyn na Ateny, gdzie skończyła Akademię Pilatesu.

Ewa Chodakowska i Lefteris KavoukisEwa Chodakowska i Lefteris Kavoukis Facebook.com

Jak wspomina trenerka, sport zawsze był obecny w jej życiu, ale nigdy wcześniej aż w takiej skali. W ciągu pół roku Chodakowska przekwalifikowała się i z hobby zrobiła swoje powołanie. Kluczową postacią w przekwalifikowaniu Polki miał Grek - Lefteris Kavoukis - którego poznała podczas wakacji. Już wtedy był znanym w swojej ojczyźnie trenerem personalnym. Z jego pomocą Chodakowska rozwinęła swoje umiejętności i założyła własne małe studio. Po pół roku jego działania, dostać się na zajęcia Polki graniczyło z cudem.

Jak sama mówiła w udzielonym nam wywiadzie sprzed czterech lat:

Aktywność fizyczna zawsze poprawiała mi samopoczucie. Kończyłam różne kursy i warsztaty dla trenerów, ale ćwiczyłam raczej dla siebie. Kiedy poznałam mojego partnera, Lefteris pokazał mi, że trener personalny to nie tylko osoba odliczająca powtórzenia, ale psycholog, który dodaje skrzydeł drugiemu człowiekowi. Pomyślałam, że to cudownie, bo to połączenie moich dwóch pasji. Motywowania ludzi i aktywności fizycznej.

Szał na Chodakowską

W 2012 roku Ewa Chodakowska postanowiła dać sobie i... Polkom szansę. Zgłosiła się do redaktor naczelnej pisma „Shape” i zaproponowała współpracę. Testem było rozruszanie fanpage’u trenerki na Facebooku. Równolegle Chodakowska założyła się ze swoim narzeczonym, że jeśli w ciągu roku uda jej się stworzyć rozpoznawalną markę, to Kavoukis dojedzie do niej do Polski. Kiedy okazało się, że wydane wspólnie z wydawnictwem DVD to hit, który wyprzedał się na pniu, jasne było także to, że właśnie ruszyła machina, której nikt nie będzie w stanie zatrzymać.

Ewa Chodakowska poprowadziła trening w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w OpoluEwa Chodakowska poprowadziła trening w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu PATRYCJA WANOT

Rozkwit kariery

Ewa Chodakowska stała się jeszcze bardziej popularna, kiedy zaczęła pojawiać się ze swoimi krótkimi treningami w telewizji śniadaniowej. Mylnie podpisywaną ją jednak jako „trenerkę gwiazd”, którą nigdy nie była i być nie chciała.

Jak sama przyznaje w ciągu kilku lat jej firma się rozrosła i powiększyła ofertę. Chodakowska ma swój klub fitness, w którym zajęcia prowadzi ona oraz rekomendowani przez nią trenerzy. Po całej Polsce jeździ z akademią i warsztatami. W czasie ich trwania prowadzi treningi, a po zajęciach spotyka się z fankami. Nagrywa własne płyty treningowe, pisze książki instruktażowe i motywujące, firmuje swoją twarzą aplikację dietetyczną i przede wszystkim - zupełnie sama (choć wielu zarzuca jej, że ma od tego „ludzi”) prowadzi swój profil na Facebooku. Wrzuca menu diety, dodaje filmiki z ćwiczeniami, dzieli się swoim życie i projektami. Odpowiada także na wiadomości i komentarze. Jest także redaktor naczelną pisma "Be Active".

Bliskość i normalność

Kto miał okazję poznać Ewę Chodakowską, ten na każdym kroku podkreśla jej naturalność, emanujące z niej ciepło, entuzjazm i normalność. Kobiety, które z nią ćwiczyły podkreślają, że jest przesympatyczna i sprawia, że jej podopieczne czują, że jest dla nich ważna, a jej pasja i zaangażowanie są zaraźliwe. Ciężko także zgodzić się z zarzutami stawianymi Chodakowskiej przez hejterów - że robi wszystko dla pieniędzy. Jeśli ktoś chce, spokojnie odchudzi się, nie uszczuplając portfela.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska Screen z Facebook.com/EwaChodakowska

Ewa Chodakowska zdecydowanie jest unikalna na skalę Polski. Nikt z takim sukcesem nie poderwał kobiet z kanap, nie dał im nadziei na to, że mogą się czuć i wyglądać lepiej. To jej ogromny sukces i wielkie dokonanie.

Więcej o: