Przez siedem dni niewidoma labradorka błąkała się po lesie. Gdyby nie on, suczkę czekałaby śmierć

Nawet zdrowe psy nie zawsze potrafią odnaleźć drogi do domu, gdy zgubią się na spacerze. A co ma zrobić suczka, która jest niewidoma i przypadkiem zabłądziła w górach Santa Cruz w Kalifornii?

Nikt nie wie, jak do tego doszło. Labradorka po prostu zniknęła. W domu przez całe popołudnie i noc nikt nie nie zauważył jej nieobecności. Domownicy byli przekonani, że Sage jest na terenie działki, cała i bezpieczna. Dopiero nowy dzień odkrył przerażającą prawdę: Sage zniknęła.

Beth, właścicielka labradorki, razem z rodziną i sąsiadami rozpoczęła dramatyczne poszukiwania. Szukali Sage w całej okolicy. Nawoływaniom nie było końca. Niestety, poszukiwania nie przyniosły skutku. Po kilku dniach od zaginięcia Sage jej właścicielka zaczęła tracić nadzieję. Kobieta spodziewała się najgorszego.

Sąsiad na medal

Kiedy od zaginięcia niewidomej suczki mijał siódmy dzień, na spacer po lesie wybrał się sąsiad Beth - Dan Estrada. Uwagę mężczyzny podczas wspinaczki przykuło "coś" białego, bezwładnie leżącego między drzewami. Dan nie miał wątpliwości. Na ziemi leżała wycieńczona i pogrążona w mroku Sage.

W rozmowie z Buzzfeed.com Dan wspomina:

Kiedy ją zobaczyłem, bardzo się ucieszyłem. Ale po chwili pomyślałem, że suczka jest martwa. Pobiegłem do niej. Wtedy Sage podniosła głowę. Usłyszała mnie. Żyła. Przytuliłem ją i ucałowałem.

Suczka była wycieńczona. Przez siedem dni zdezorientowana błąkała się po okolicznym lesie. Dan wziął labradorkę na ręce i zaniósł ją prosto do jej właścicielki. Kiedy Beth zobaczyła, jak Dan niesie jej ukochaną "białą kuleczkę", zaniemówiła.

Dan Estrada uratował niewidomą Sage.Dan Estrada uratował niewidomą Sage. Fot. youtube.com/watch?v=vsz60iKhfHg

Chwilę potem labradorka razem z właścicielką były w drodze do weterynarza. Suczka miała dużo szczęścia. Była zmęczona, przemarznięta i głodna, ale poza tym jej życiu nic nie zagrażało.

Zobacz też:

Oświadczenie się zajęło mu 3 lata, bo zrobił to za pomocą... listów. Efekt? Romantyzm w najczystszym wydaniu

Na pewno słyszeliście już o oil pullingu. Gwiazdy oszalały. Co może się stać, gdy przez 20 minut dziennie ssiesz olej?

Ten kot jest gwiazdą Instagrama. Robi lepsze selfie niż większość z nas

Więcej o:
Komentarze (3)
Przez siedem dni niewidoma labradorka błąkała się po lesie. Gdyby nie on, suczkę czekałaby śmierć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ktos2014

  Oceniono 30 razy 30

  Wspaniale naprawdę wspaniale

 • mlodypsz

  Oceniono 8 razy 4

  Ludzie to hu-je jak nie zmienimy postępowania czeka nas zagłada na własne życzenie. To że to napisałem nie znaczy że nie czuje się winny. Jem mięso więc podpisuje się pod męczeniem zwierząt i ich masowym zabijaniem. Myślę że za kilkanaście lub dziesiąt lat kiełbaska to będzie rarytas nie do osiągnięcia.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 7 razy -5

  Bardzo nie lubie jak sie zdrabnia suke.
  Jak napisze "zydki", to zaraz na mnie z morda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX