Takich zdjęć "przed i po" jeszcze nie widzieliśmy. "Mogłabym stworzyć z tego historię o porażce, ale..."

Zdjęcia "przed" i "po" tej kobiety zdecydowanie wyłamują się ze schematu przemian, jakimi zwykle chwalą się internauci. Mimo że przytyła, zamiast stać się bardziej "fit" i wysmuklić sylwetkę, i tak jest dumna ze swojego sukcesu.

Joanne Encarnacion, zdrobniale Jo, to amerykańska blogerka, żona i mama dwójki dzieci. Mimo że prowadzony przez nią blog dotyczy zdrowego stylu życia i ćwiczeń, okazuje się, że ona sama nie może chwalić się progresem w kwestii zrzucania wagi.

Widać to na zestawieniu zdjęć "przed" i "po" opublikowanym na jej Instagramie. Na pierwszym - zrobionym w październiku 2016 roku - Jo prezentuje się zdecydowanie szczuplej niż na tym, które zrobiła pół roku później.

 

Sukces niejedno ma imię

Jak do tego doszło? Jo przyznaje, że "nie trzymała się regularnych treningów i zdrowej diety". Dodaje też, że mogłaby stworzyć z tego historię o porażce i sama w nią uwierzyć, ale w rzeczywistości uważa, że osiągnęła sukces - tyle że na innym polu.

Ostatnie pół roku było dla niej dużym wyzwaniem. Musiała dojść do siebie po kontuzji ramienia, popracować nad małżeństwem, któremu groził rozpad, i skupić się na wychowaniu dwóch córek - w tym, jak zaznacza, jednej emocjonalnej nastolatki. Do tego udało jej się zaprzyjaźnić z "kobietą, którą kiedyś uważała za niewartą swojego towarzystwa" i zacząć rozwijać swoją karierę zawodową w stronę, o której marzyła od lat.

 

Dieta i ćwiczenia to nie wszystko

Zamiast zamartwiać się przybraniem na wadze i traktować to jako porażkę, Jo tłumaczy, że zdrowy tryb życia to nie tylko ćwiczenia i dieta. Jeśli w danym momencie inne obszary życia potrzebują poprawy czy większego nakładu energii, radzi, żeby bez wyrzutów sumienia się im poświęcić, bo to też dbanie o siebie. I nie zważać na to, jakie standardy piękna funkcjonują w społeczeństwie, bo są wyidealizowane:

Ty określasz swoją rzeczywistość i kreujesz swoją historię
 

Zobacz też:

Młoda mama była przerażona swoim wyglądem po porodzie. Do równowagi pomogła jej dojść... spódnica [ZDJĘCIA]

"Ale schudłaś" to nie komplement. Modelka plus size tłumaczy, dlaczego. Ma rację? [ZDJĘCIA]

Sport i kobiecość? Te dziewczyny udowadniają, że to idealne połączenie

Więcej o: