"Żryj lody, gruba s**o!". Jej odpowiedź na chamską zaczepkę zobaczyły miliony osób [WIDEO]

Shauna z powodu swojej nadwagi regularnie jest wytykana palcami i obrażana. Ostatni incydent ją złamał i sprawił, że postanowiła zareagować. Nagrała poruszające wideo, które rozeszło się lotem błyskawicy.

Dla 28-letniej Shauny Arocho ze Springfield w USA każdy dzień to nieustająca walka ze swoją największą słabością: nadwagą. Niestety, nadmiar kilogramów to nie jedyny problem 28-latki. Shauna, gdziekolwiek się pojawi, słyszy uszczypliwe komentarze. Nie inaczej było kilka dni temu, kiedy wybrała się na spacer.

Pierwsze lody od roku

Był ładny, ciepły dzień, a w pobliskiej lodziarni serwowano w promocji darmowe lody. Shauna prawie od roku ciężko nad sobą pracuje. Jest na diecie i regularnie ćwiczy (udało jej się zrzucić już prawie 30 kilogramów). Postanowiła więc zrobić tego dnia wyjątek i skusić się na lodowy rożek.

Usiadła na ławce i cieszyła się małą przyjemnością. Nagle naprzeciwko niej zatrzymało się auto. Jeden z siedzących w nim mężczyzn uchylił szybę i ryknął do dziewczyny:

Żryj lody, gruba suko!

Shauna uznała, że to już za wiele, że ma dość. Nagrała filmik, w którym powiedziała m.in. takie słowa:

Wiem, że jestem gruba. Nie potrzebuję, żeby obcy ludzie wykrzykiwali to z samochodu. Nie chcę wzbudzić tym wideo współczucia. Chcę zwrócić uwagę na to, jak bardzo ci mężczyźni byli zdeterminowani, żeby to wykrzyczeć i sprawić m przykrość (...) Co osiągnęliście poza tym, że przez kilkanaście minut płakałam? Nie znacie mnie, nie macie pojęcia, kim jestem, przez co przeszłam (...) Ludzie powinni zacząć myśleć nad tym, co robią i mówią, zanim zranią kogoś swoim zachowaniem.

Zrobiła to w jednym celu

Na końcu wideo Shauna tłumaczy, że znalazła w sobie siłę, żeby je nagrać z jednego powodu. 28-latka chciała zwrócić uwagę, że słowne ataki i psychiczne znęcanie się nie powinny mieć w ogóle miejsca, a o każdym tego typu zdarzeniu trzeba głośno mówić i je napiętnować. Na koniec Shauna prosi o udostępnienie jej historii i dodaje:

Nikogo nie oceniam. Modlę się za tych mężczyzn. Mam nadzieję, że zobaczą to nagranie.

Efekt? Pełen sukces! Na poruszający post 28-latki na Facebooku zareagowało ponad 100 tys. osób. Udostępniono go 114 tys. razy, a samo wideo w ciągu czterech dni wyświetlono ponad 10 milionów razy. Pod postem Shauny znalazło się też kilkadziesiąt tysięcy komentarzy, w których obcy ludzie wyrażali swoją solidarność, wsparcie i podziw dla jej odwagi.

Moja wiara w ludzi nigdy nie była większa niż teraz. Jeszcze kilka dni temu moje oczy były zapłakane. Dzisiaj płaczę ze szczęścia.

To, jak Shauna rozwiązała tę przykrą sytuację, udowadnia, że pomimo tego, co ją spotkało, jest pełna empatii i zasługuje na miano kobiety z klasą.

To też może cię zainteresować:

Zaprosili bezdomnego na darmowe strzyżenie. Efekt - z fotela wstał facet, że szczęka opada [ZDJĘCIA]

76-latek umówił się na randkę przez internet. Były kwiaty, czekoladki i... rozczarowanie

Sport i kobiecość? Te dziewczyny udowadniają, że to idealne połączenie

Więcej o: