Miss o swojej "niewidzialnej" chorobie: Ta blizna jest najpiękniejszą częścią mnie

Victoria nie jest typową królową piękności o nieskazitelnym ciele. 22-letnia Miss każdego dnia zmaga się z ciężką chorobą, o której istnieniu świadczy jedynie 60 centymetrowa blizna, która ciągnie się przez jej plecy.

Długie blond włosy, ciepły uśmiech i błyszczące, kasztanowe oczy. Nic dziwnego, że Victoria Graham, 22-letnia studentka z Manchesteru, w stanie Maryland w USA, wygrała konkurs piękności swojego okręgu. Patrząc na atrakcyjną 22-latkę, pomyślelibyście, że Królowa Piękności każdego dnia walczy z "niewidzialną" chorobą?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Niewidzialną, bo na pierwszy rzut oka Victoria niczym nie różni się od innych dziewczyn, ale to tylko pozory. Królowa Piękności cierpi (tak jak jej babcia i mama) na genetyczną chorobę Ehlersa-Danlosa (EDS), którą zdiagnozowano u niej w wieku 13 lat.

 

Moja choroba, moja tajemnica

Jeszcze do niedawna jej zmagania z EDS  były dla niej tematem tabu. Victoria wstydziła się o tym mówić. W rozmowie z BBC.com 22-latka wspomina:

Ukrywałam moją chorobę aż do 19 roku życia. W szkole nikt o tym nie wiedział. Wolałam skręcić kostkę niż gdyby ktoś miał się dowiedzieć, co mi dolega.

Victoria w wyniku choroby ma zbyt elastyczne stawy, jej czaszka i kręgosłup były niestabilne. Efekt? Królowa Piękności przeszła w sumie 10 trudnych operacji mózgu i kręgosłupa. Bez nich nie mogłaby normalnie żyć. Ciągnąca się przez cały kręgosłup ponad 60-centymetrowa blizna jest widocznym śladem zmagań z "niewidzialną" chorobą.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
Mój kręgosłup jest usztywniony. Od czaszki, aż po sam krzyż. Przed operacją mój kręgosłup był zbyt elastyczny. Kręgi same się przemieszczały.

Przyjmowanie leków w postaci pigułek i zastrzyków to codzienność Victorii. Są dni, w których 22-latka nie jest w stanie wstać z łóżka, a rozciągające się stawy sprawiają jej niewyobrażalny ból.

Przełom

Pewnego dnia nastąpił przełom. Victoria postanowiła zrobić coś szalonego. Chciała przekroczyć swoje granice, udowodnić samej sobie, że jej choroba to nie wyrok. Zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę i... wziąć udział w konkursie piękności.

 

Została Królową Piękności

Victoria stanęła w szranki o tytuł Królowej Piękności z innymi dziewczynami. Tak jak one prezentowała się w kostiumach kąpielowych i wieczorowych sukniach, które odsłaniały jej bliznę.

To może się wydawać dziwne, że w konkursie piękności startuje ktoś taki jak ja. Z blizną. Ja uważam inaczej. To właśnie moja 60-centymetrowa blizna na plecach jest najpiękniejszą częścią mnie. To ona czyni mnie idealnie niedoskonałą. Świadczy o tym, że pokonałam swoją słabość.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Ryzyko się opłaciło. Victoria przezwyciężyła swoją słabość. Zdobyła tytuł Królowej Piękności, a swoją popularność wykorzystuje w bardzo szczytnym celu. Została rzeczniczką chorych na EDS, a swój strach przed chorobą przekuła w siłę, którą wspiera innych. Na swoim Instagramie napisała:

Nigdy nie trać nadziei w siebie, w swoje zdolności. Jesteś czymś więcej niż tylko diagnozą czy przykrymi słowami, które ktoś wypowie o twojej chorobie. Możesz osiągnąć wszystko. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Czym jest EDS?

EDS czyli Zespół Ehlersa-Danlosa. Rzadka i trudno wykrywalna genetyczna choroba, która powoduje choroby tkanki łącznej na wskutek wadliwej syntezy kolagenu. EDS charakteryzuje się nadmierną elastycznością i wiotkością stawów i skóry, która dodatkowo jest bardzo podatna na urazy.

Zobacz tez:

Penis na siedzeniu w metrze? To nie głupi numer, to kampania społeczna [WIDEO]

To, co wyrabia ze swoim brzuchem, zaprzecza prawom fizyki. Jest nim w stanie zrobić meksykańską falę [WIDEO]

"Siwe włosy pojawiają się nie wiadomo skąd", "Farbowanie to cztery godziny wyjęte z życia". Też masz problem z odrostami? Jest na to sposób

 

Więcej o: