Wielkanoc: inspiracje, czyli ozdoby wielkanocne z różnych materiałów - filc, sznurek, papier [WIELKANOC 2018]

Wielkanoc 2018 zbliża się wielkimi krokami: w tym roku święta wypadają 1 i 2 kwietnia. Ozdoby wielkanocne są czymś bez czego nie wyobrażasz sobie mieszkania? Sprawdź nasze propozycje, rękodzieło i handmade = Wielkanoc pełna pięknych rzeczy. Na które ozdoby wielkanocne się skusisz?

Ozdoby wielkanocne to coś, co dla jednych ma olbrzymie znaczenie, a inni w ogóle nie przywiązują do tego wagi. Na pewno jednak jest to coś, co wprowadza klimat do naszego mieszkania, a nawet drobny akcent sprawi, że otoczenie będzie wyglądało inaczej niż zwykle. Dodatki możemy - oczywiście - kupić, ale o wiele przyjemniejsze jest stworzenie ich samemu. Nie jest to trudne, ani czasochłonne. Jeśli zaprosimy do tworzenia dzieci, błyskawicznie stworzymy mnóstwo wielkanocnych ozdób.

  • Wielkanocne ozdoby można wykonać z różnych materiałów: z papieru, z filcu, z tektury falistej, kartonu, muliny... Zbierzmy to, co mamy lub odwiedźmy pobliski sklep papierniczy, a następnie zabierzmy się do tworzenia;
  • Najprostsze ozdoby wielkanocne to ozdobione jajka: pisanki, kraszanki... Robi je się naprawdę łatwo, a efekt jest bardzo fajny. Jajka możecie barwić tradycyjnie, możecie naklejać na nie nalepki, przykleić np. ziarenka kaszy albo mulinę.
  • Rzeżucha i owies to coś, o czym nie możemy zapomnieć. To prosta i efektowna ozdoba - podobnie jak żonkile i tulipany. Razem z baziami i kolorowymi gałązkami będą tworzyć wyjątkowy klimat. Na gałązki możemy zawiesić przygotowane z filcu ozdoby albo ozdobione wydmuszki - kilka chwil i wielkanocna ozdoba gotowa.

Ozdoby wielkanocne: zobaczcie nasze propozycje

Wielkanoc: inspiracje

W naszej galerii (link powyżej) znajdziecie przykłady wielkanocnych ozdób, które można szybko i łatwo zrobić w domowym zaciszu. Nawet drobne elementy sprawią, że poczujemy świąteczny klimat. Filc to materiał, z którego możemy przygotować wiele elementów, jest on też na tyle trwały, że będziemy mogli wykorzystać go wielokrotnie, dodając w kolejnych latach kolejne ozdoby.

Proste rzeczy często robią największe wrażenie - rzeżucha z filcowymi pisankami jest naprawdę fajna! Podobnie girlanda z zajączków. Zrobimy ją błyskawicznie (wystarczy szablon, kolorowy papier i sznurek lub wstążka), a będzie dobrze prezentować się zawieszona np. w oknie.

Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz zrobić ażurowe jajka. Potrzebujesz kleju, sznurka i balonów. Napompuj delikatnie balon, oplącz go namoczonym w kleju sznurku (staraj się, aby kształt był bardziej "jajeczny" niż kolisty) i pozostaw do wyschnięcia. Następnie delikatnie przebij balon, a gotowe jajko zawieść na wstążce lub sznurku - oczywiście możesz je też wcześniej dodatkowo ozdobić, ale już samo w sobie wygląda ciekawie.

Wielkanoc: stroiki

Nie możemy także zapomnieć o wielkanocnych stroikach. W najprostszej wersji to to, o czym wspominaliśmy wyżej: kwiaty (żonkile lub tulipany) połączone z baziami i kolorowymi gałązkami. Możemy dodatkowo udekorować je wydmuszkami albo ozdobami z filcu - np. pisankami na sznureczkach albo takimi na patyczku od szaszłyka.

Łatwą do wykonania propozycją jest stroik składający się z grubej, blokowej, świecy oraz kolorowych jajeczek. Całość możemy ułożyć na szklanej paterze, jajka mogą leżeć luzem, możemy je też dokleić (np. klejem na gorąco) na dole świecy.

Możemy także zrobić bardziej skomplikowaną kompozycję, np. w wiklinowym koszyku. Tu również bazą są kwiaty, możemy powtykać je w specjalną gąbkę florystyczną. Nieodłącznym elementem Wielkanocy są zajączki i kurczaczki, one również mogą znaleźć się w naszym stroiku.

Najprostsze ozdoby wielkanocne

Wystarczy papier i nożyczki. Co robimy? Wycinankę! Wytnijmy z papieru jajko, a następnie złóżmy je na kilka części. Następnie wycinajmy różne kształty - na pewno pamiętasz, takie serwetki chętnie robiliśmy w dzieciństwie. Gotowe dzieła możemy ułożyć na stole albo wykorzystać je jako podstawę do wykonania witrażu - dziurki zaklejmy bibułą.

Robicie wielkanocne ozdoby? Jakie? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach!

To także może cię zainteresować:

Więcej o: