"Cieszę się, kiedy waga skacze w górę" - przytyła, choć wyszczuplała. Paradoks? Niekoniecznie

Fenella w 2015 roku ważyła 66 kilogramów i miała figurę, z której nie była zadowolona. Kiedy zaczęła ćwiczyć i jeść zdrowo, przytyła, choć jej ciało zrobiło się smuklejsze. Teraz wyższy wynik na wyświetlaczu wagi cieszy ją bardziej, niż kiedykolwiek.

Jeszcze dwa lata temu Fenella McCall, 30-letnia studentka psychologii mieszkająca w Melbourne, miała lekką nadwagę. W sierpniu 2015 roku postanowiła, że zacznie o siebie dbać - zmieniła dietę na bogatą w warzywa i owoce oraz zaczęła ćwiczyć z ciężarkami, uprawiać boks i jogę.

 

Założyła też konto na Instagramie, na którym udostępniała zdjęcia dokumentujące jej przemianę.

Kilogramy mięśni

Choć na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo wyszczuplała Fenella, jej waga pokazała coś innego. Okazało się, że obecnie waży o kilogram więcej, niż dwa lata temu.

 

Było to spowodowane tym, że pani McCall obecnie ma więcej masy mięśniowej niż dwa lata temu. Masa mięśniowa ma mniejszą objętość niż tłuszcz, a mówiąc prościej, kilogram mięśni zajmuje mniej miejsca, niż kilogram tłuszczu. Choć waga pokazywała, że Fenella przytyła, nie było to widoczne, ponieważ miejsce tkanki tłuszczowej zastąpiły mięśnie.

Ekscytujące kilogramy

Według pani McCall nie zawsze należy ufać wagom. Fenella woli porównywać zdjęcia oraz obserwować reakcje organizmu. Zanim zaczęła zdrowy tryb życia, 30-latce zdarzało się okazjonalnie korzystać z używek - papierosów, alkoholu i narkotyków. Regularne ćwiczenia wzmocniły jej organizm osłabiony używkami, a dieta oczyściła go.

 

Fenella wyznała jednak, że nie zrezygnowała całkowicie z ważenia się:

- Teraz cieszę się, jeśli na wyświetlaczu waga skoczy w górę. Oznacza to, że zyskałam więcej mięśni. Teraz jestem szczęśliwsza niż kiedykolwiek w życiu. 

To też może cię zainteresować:

"Wyglądam jak balon, z którego uszło powietrze". Wygrała walkę z nadwagą, ale teraz musi stoczyć kolejną

"Od zawsze" miała nadwagę. Kiedy w końcu schudła, zaczęła tego żałować. Teraz tłumaczy dlaczego

#100DniDoBikini! Robimy formę na lato! Zestaw treningowy - tydzień 3

Więcej o: