W wannie pozuje naga kobieta. To Laura Delarato, autorka niezwykłego projektu "The Comments Project" ("Projekt: Komentarze"). Stoi, podpierając głowę jedną ręką, palce drugiej opierając na policzku.
Niektóre części jej ciała zakrywa niecodzienna "cenzura" - białe paski, na których widnieją napisy "Reklamodawcy potrzebują najatrakcyjniejszych ludzi, żeby sprzedać produkt. Chude ciało po prostu wygląda lepiej, niż ciało w rozmiarze plus-size", "Wysoka i szczupła kobieta wygląda lepiej w ubraniach, niż niska i szczupła kobieta".
Nagonka za obalanie mitów
Laura nie musiała długo szukać negatywnych komentarzy dotyczących ludzi w rozmiarze plus-size, które mogłaby wykorzystać w "The Comments Projects". Mnóstwo bowiem pojawiło się po tym, jak opublikowała swój poprzedni projekt zrealizowany dla serwisu Refinery29, w którym pracuje jako wideofilmowiec. Laura nagrała wideo w którym chciała pokazać, jak ważne jest, żeby w mediach częściej pojawiały się seksowne i pewne siebie kobiety plus-size. Według niej kiedy ludzie częściej widzą ciała w różnych rozmiarach, częściej też są skłonni uznać niedoskonałe w opinii publicznej ciała za atrakcyjne.
W swoim projekcie dla Refinery29 Laura chciała obalić mity dotyczące ludzi otyłych. Pokazać, że mogą oni ponętnie wyglądać w seksownej bieliźnie, mieć udane życie seksualne, a także nie uważać, że ich nadwaga jest w jakimkolwiek stopniu poniżająca.
Choć wielu ludzi przyjęło jej projekt z entuzjazmem, pojawili się też tacy, którzy zaczęli pisać pod jej adresem wulgarne, obraźliwe lub fetyszystowskie komentarze. To właśnie wtedy Laura pomyślała, że zamiast je usuwać, wykorzysta je do kolejnego projektu. Stąd na jej zdjęciach pojawia się cenzura, na której można przeczytać m.in. "Jesteś ohydna i możesz mieć cukrzycę", "Otyłość zawsze będzie ohydna, ponieważ jest niezdrowa i nieatrakcyjna", "Gdybym wyglądała tak jak ty, zabiłabym się".
Laura zdradziła, że filmik nie był jedynym impulsem do rozpoczęcia "The Comments Project". Pomysł pojawił się w jej głowie już wtedy, kiedy założyła konto na portalu randkowym. Mężczyźni, którzy się do niej odzywali najczęściej redukowali ją do roli fetysza z powodu wagi. Ich wiadomości Laura również wykorzystała w projekcie. Na jednej z cenzur można przeczytać "Zawsze chciałem przelecieć taką dużą dziewczynę, jak ty. Bez obrazy, po prostu czasami jestem nazbyt szczery".
Celem Laury jest zwrócenie uwagi na to, jak wielu ludzi dyskryminuje innych ze względu na wygląd. Pani Delarato chce, żeby dzięki projektowi ludzie zobaczyli, że negatywna ocena innych nie musi mieć wpływu na ich życie. Pragnie też oswajać ludzi z widokiem ciała w rozmiarze plus-size.
Ginekolog odmówił jej przepisania antykoncepcji, bo "powoduje zgony". Udowodniła, że warto walczyć
Znana aktorka wyjaśnia, czemu powinnyśmy reagować, gdy nazywają nas "dziewczynami". Zgadzacie się?