Nauczyciele mogliby być jej prawnukami, ale wiek nie przeszkodził jej w nauce. Właśnie skończyła liceum

Historia 79-letniej Loli Salvacion z Filipin udowadnia, że nigdy nie jest za późno, żeby spełniać marzenia. A już na pewno nigdy nie jest za późno na naukę.

Z powodu biedy, w wielu krajach na świecie, edukacja to wciąż luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. 79 lat temu w niezamożnej filipińskiej rodzinie na świat przyszła Lola. Dziewczynka od zawsze marzyła, żeby pójść do szkoły. Pragnęła się kształcić. Niestety, zamiast do szkoły mała Lola musiała pójść do pracy. Zmusiła ją do tego trudna sytuacja finansowa rodziny. Ambitna dziewczynka marzenia o edukacji musiała odłożyć na później.

Emerytka w szkolnej ławce

Lola nie dała za wygraną. Mając 79 lat ukończyła liceum. Podeszły wiek nie był dla niej żadną przeszkodą. W końcu robiła to, czego pragnęła od dziecka. Seniorka tak jak inni uczniowie przychodziła na lekcje i ciężko pracowała, a szkolna ławka stała się dla niej drugim domem. Efekt? Lola ukończyła szkołę mając 79 lat.

Inspiruje innych

Swoją postawą Lola inspirowała innych uczniów do nauki. Była dla nich wzorem. Seniorka udowodniła, że chcieć to móc nawet mając jej lata. Lola ma nadzieję, że jej przykład zachęci do nauki nie tylko młodzież, ale i starszych ludzi. Dla seniorki wiedza to najprawdziwszy skarb, jaki człowiek może posiadać.

Gratulujemy pani i życzymy dalszych sukcesów!

To też może Cię zainteresować:

"Sekretny składnik moich wypieków? Miłość". 98-latek po śmierci żony zaczął piec, żeby uszczęśliwiać innych

"Piersi i ten tyłek poproszę". Sklep mięsny reklamuje się... nagą modelką w chłodni

2 proste myki na wykorzystanie jednorazowych toreb zakupowych

Więcej o: