Przyjaźń? Mało powiedziane! Rudy kot kompletnie odmienił życie smutnego staruszka [ZDJĘCIA]

94-letni Japończyk Jiji przeżywa drugą młodość. Zawdzięcza to swojemu najlepszemu przyjacielowi: kremowo-rudemu kotu o wdzięcznym imieniu Kinako. To on wyrwał "gburowatego" seniora z marazmu.

To stało się nagle. W 2009 roku 86-letni wówczas Jiji trafił do szpitala. Jego stan zdrowia z dnia na dzień się pogorszył. Jeszcze do niedawna Jiji zawsze wesoły i pełen energii, której mógłby mu pozazdrościć niejeden mężczyzna w sile wieku, stracił ochotę do życia. Rodzina staruszka była w szoku, bo Jiji zamknął się w sobie, przestało mu zależeć na czymkolwiek, a jego smutne oczy były pełne rezygnacji.

Z zawsze uśmiechniętego i towarzyskiego seniora rodziny pozostało tylko wspomnienie. Na jego miejsce pojawił się zamknięty w sobie, niemiły starzec. Lekarze mówili, że może być już tylko gorzej. Wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Wszystko za sprawą rudego kota.

ZOBACZ ZDJĘCIA 94-LATKA I JEGO PRZYJACIELA KOTA KINAKO >>>

Drugie życie

Rudego kota o imieniu Kinako swojemu dziadkowi podarowała wnuczka Akiko. Miała nadzieję, że towarzystwo kotka pomoże - chociaż w niewielkim stopniu - przywrócić dawną radość z życia jej ukochanemu dziadkowi. Efekt? Pomiędzy Jiji a kotem narodziła się niezwykła przyjaźń, która zupełnie go odmieniła.

Nikt nie przypuszczał, że płochliwy i nieufny kot Kinako znajdzie wspólny język z mrukliwym staruszkiem, ale to nie wszystko. Dzięki przyjaźni z kotem Jiji narodził się na nowo: z powrotem, jak za dawnych lat, stał się towarzyski i radosny. Za sprawą psotnego Kinako, uśmiech nie schodzi z twarzy seniora.

Dzisiaj 94-letni już Jiji nie wyobraża sobie życia bez swojego najlepszego przyjaciela Kinako. Senior i jego kot są ze sobą nierozłączni: razem odpoczywają, jedzą, bawią się. Nawet kiedy Jiji śpi, Kinakao jest w pobliżu i czuwa.

Niezwykła historia przyjaźni pomiędzy Jiji i Kinako jest świetnym przykładem na to, jak bardzo pozytywny wpływ na nasze życie mają zwierzaki. Ich obecność, bezwarunkowa miłość potrafią czynić cuda. Pamiętajmy o tym i dbajmy o nie!

ZOBACZ RADOSNE ZDJĘCIA JIJI I JEGO WIERNEGO KOTA KINAKAO >>>

Urocze zdjęcia wykonała wnuczka Jiji, Akiko, która jest fotografką. Prace Akiko możecie zobaczyć na jej profilu na  Facebooku oraz stornie akiko-dupont.com.

To też Cię zainteresuje:

Czujesz, że jesteś "tą brzydką" w gronie znajomych? Według coacha życie właśnie przecieka ci przez palce

Rzucił w stronę żony seksistowski żart. Zemściła się robiąc mu... kanapkę. Ale jaką! [ZDJĘCIA]

2 proste myki na wykorzystanie jednorazowych toreb zakupowych

Więcej o: