Prezent na Dzień Matki 2018: co kupić, aby sprawić mamie największą przyjemność?

Dzień Matki nadchodzi wielkimi krokami. Święto wszystkich mam od 103 lat obchodzimy 26 maja. Wieloletnia tradycja zobowiązuje. To wyjątkowe święto trzeba uczcić w szczególny sposób. Nie masz jeszcze prezentu dla mamy? Zainspiruj się naszymi pomysłami na prezent na Dzień Matki 2018.

Dzień Matki 2018 zbliża się wielkimi krokami. Jak doskonale wiecie, ten dzień obchodzimy 26 maja. W Polsce Dzień Matki świętowano po raz pierwszy w 1914 roku! Jest to szczególny dzień dla wszystkich dzieci - i tych małych, i tych już zupełnie dorosłych. W tym wyjątkowym dniu każde dziecko chce obdarować mamę najlepszym prezentem. Ale nie jest to takie proste. Co kupić, aby wywołać uśmiech na twarzy mamy? Przedstawiamy listę najlepszych prezentów na Dzień Matki.

Prezent na Dzień Matki 2018: książki i płyty dla melomanki

Najbardziej sprawdzonymi prezentami są te, które trafiają w zainteresowania obdarowywanego. Jeśli więc twoja mama uwielbia na przykład muzykę jazzową, wybór jest prosty! Najlepszym prezentem na Dzień Matki będzie nowa płyta z muzyką ulubionej artystki albo... nagrana przez ciebie składanka z jej ukochanymi przebojami.

A może twoja mama jest "książkoholikiem"? Wtedy nie masz wyjścia. Wstąp do najbliższej księgarni i kup kolejny tom ulubionej powieści mamy. Możesz odwiedzić też antykwariat, gdzie znajdziesz wiele perełek w bardzo przystępnych cenach.

Prezent na Dzień Matki 2018: kosmetyki

Kosmetyki to prezent, który doceni każda kobieta. Nieważne, ile ma lat, jakich kosmetyków używa na co dzień. Nowe kosmetyki sprawią jej wielką frajdę. Każda kobieta z przyjemnością będzie testowała nowinki kosmetyczne.

Możesz kupić gotowe zestawy kosmetyków w drogeriach albo sprawić mamie kosmetyki mniej konwencjonalne, takie które będzie musiała wykonać samodzielnie z ofiarowanych jej przez ciebie surowców kosmetycznych. Naturalne kosmetyki, które przyrządzi w „domowym laboratorium” są bardzo zdrowe i mają zbawienny wpływ na skórę. Z pewnością mama doceni to, że dbasz o stan jej skóry  i chcesz, aby dbała o nią w świadomy sposób.

Kwiaty, czyli uniwersalny prezent na Dzień Matki

Bukiet kwiatów wydaje ci się oklepanym pomysłem? Z jednej strony - masz rację. Z drugiej - każda kobieta kocha kwiaty! Piękny bukiet możesz też zrobić samodzielnie. Odwiedź giełdę kwiatową lub nazrywaj kwiatów z własnego ogródka i skomponuj bukiet. To nic trudnego!

Miłą niespodzianką dla mamy może być też przesyłka od poczty kwiatowej. Coraz więcej kwiaciarni oferuje takie usługi. Dzięki temu możesz zaskoczyć mamę przepięknym bukietem w chwili, kiedy się tego zupełnie nie spodziewa, na przykład w pracy.

Gadżety dla kolekcjonerki

Twoja mama kolekcjonuje porcelanowe figurki? Zbiera kubki ze śmiesznymi napisami? A może ściana w jej pokoju jest ozdobiona fikuśnymi ramkami z waszymi zdjęciami? Znasz swoją mamę najlepiej i to właśnie ty będziesz wiedzieć, co sprawi jej największą przyjemność!

Mamo, kocham Cię nie tylko w Dzień Matki

Więcej o: