Majówka 2018: kiedy i gdzie pojechać na majówkę

Wolne dni na początku maja w tym roku rozkładają się wyjątkowo korzystnie - biorąc dodatkowe trzy dni urlopu, możemy sprawić, że nasza majówka 2018 będzie trwała aż dziewięć dni! Gdzie pojechać na majówkę? Czy w ogóle gdzieś jechać - to zależy tylko od was.

Majówka 2018 wypada tak, jak co roku, czyli dni ustawowo wolne od pracy to 1 i 3 maja. Majówką nazywamy długi weekend (czy on jest długi, to często pojęcie względne) na początku maja. Majówka 2018: kiedy wypada? W tym roku wolne dni to wtorek i czwartek. Jeśli wypełnimy wniosek na dodatkowe trzy dni - 30 kwietnia, 2 i 4 maja, będziemy mieć wolnych dziewięć dni. Do pracy pójdziemy 27 kwietnia, wrócimy do niej 7 maja (przy założeniu, że nie pracujemy w weekendy).

Majówka 2018: święta

To oczywista oczywistość, ale dla porządku przypomnijmy, dzięki którym świętom początek maja to dwa dni ustawowo wolne od pracy.

  • 1 maja to Święto Pracy. W czasach PRL dnia odbywały się pochody pierwszomajowe (obowiązkowe). Dziś państwowych pochodów już nie ma, pozostał za to dzień wolny od pracy.
  • 3 maja to święto obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przypomnijmy, że jest ona pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie.

Świętem, chociaż bez dnia wolnego, jest także 2 maja - to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie tylko żółte tramwaje. Niesamowicie romantyczne miasto idealne na city-break albo majówkę [TRIP WE DWOJE]

Majówka 2018: gdzie pojechać

Wszyscy, którzy chcieli gdzieś wyjechać na majówkę, już dawno wybrali cel podróży i zrobili rezerwację. Z wyjazdem na ostatnią chwilę może być ciężko. Z drugiej strony - w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza, wiele osób odwołuje rezerwację, więc jest szansa, że uda nam się coś upolować w opcji last minute.

Majówka to doskonała okazja, aby zwiedzić Polskę. Wyjazdy do wielu miejsc można zaplanować z dnia na dzień. Możemy wybrać się na wędrówkę Szlakiem Orlich Gniazd, odwiedzić Podlasie lub Suwalszczyznę. A może parki krajobrazowe?

Wędrówki i zwiedzanie to nic dla ciebie? Majówka 2018 może być wykorzystana jeszcze inaczej - do odpoczynku. Wybierz się do SPA, najlepsze będzie miejsce, w którym niczego nie będzie robić: skorzystasz z zabiegów, ale też smacznie zjesz i się wyśpisz. Chociaż do majówki zostało już niewiele czasu, tego typu ośrodków w Polsce jest już bardzo dużo - na pewno znajdziesz coś dla siebie, nawet tuż za granicami miejscowości, w której mieszkasz.

Gdzie pojechać na majówkę? A może...

... nigdzie nie jechać? Gdy wszyscy dookoła wyjadą, okolica pustoszeje. To doskonały czas, aby skorzystać z atrakcji, które do tej pory odstraszały cię z powodu długich kolejek. Muzea, galerie, centra nauki - jest szansa, że będą one puste i majówka okaże się doskonałą okazją, aby je w spokoju zwiedzić.

Majówka to także doskonały czas na spędzenie czasu razem. Możecie grać w gry, wybrać się do kina albo też... leżeć i nic nie robić. Gdy za oknem szaro, buro i ponuro, nic nie będzie działało lepiej, jak leniwy czas pod kocem, z kawą i książką w dłoni.

Majówka 2018 bez przymusu

Pamiętaj, że nic nie musisz. Wszyscy dookoła biorą wolne na majówkę, a ty nie chcesz? To ich nie bierz. W spokoju nadrobisz zaległości w pracy - gdy w biurze będzie mniej osób, praca będzie szła efektywniej. Jedni będą narzekać po powrocie, że spędzili majówkę w hotelowym pokoju (bo padało), ty nie będziesz niczego żałować.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: