Mąż pisze wzruszający hołd dla żony, która postanowiła urodzić dziecko ze straszliwą wadą śmiertelną

W 19. tygodniu ciąży Keri dowiedziała się, że córeczka, której się spodziewa, urodzi się bez mózgu. Choć po uzyskaniu tej informacji kobieta mogła zakończyć ciążę, postanowiła urodzić dziecko, a jego organy przekazać na przeszczep.

Kiedy patrzy się na to pozornie zwykłe, czarno-białe zdjęcie śpiącej Keri, ciężko wyobrazić sobie, że ta spokojna kobieta znajduje się w tak trudnej sytuacji. Zdjęcie zostało zrobione przez Royce'a Younga, męża Keri, który chciał w ten sposób złożyć hołd swojej odważnej żonie. W poście pod zdjęciem mężczyzna wyjaśnił, czemu partnerka jest dla niego tak wyjątkowa.

Superbohaterka

Choć na zdjęciu tego nie widać, obecnie Keri jest w ciąży. Wiadomo, że urodzi dziewczynkę. Rodzice planują dać jej na imię Eva. Niestety, nie jest to szczęśliwa historia o mającej powiększyć się rodzinie. Keri i Royce dowiedzieli się bowiem, że ich dziecko urodzi się bez mózgu.

Wiadomość wstrząsnęła nimi na tyle, że nie byli w stanie opanować płaczu. Keri mogła od razu zdecydować się na zakończenie ciąży, jednak nawet o tym nie pomyślała. Postanowiła urodzić dziewczynkę, a jej organy przekazać tym, którzy oczekują przeszczepu.

Royce wyznał, że moment, w którym patrzył na Keri podejmującą odważną i bezinteresowną decyzję, był dla niego poruszający:

- Byłem przybity i miałem złamane serce, ale momentalnie się podniosłem i byłem pełen podziwu dla niej. Byłem jak widz oglądający własne życie, oglądający superbohatera odkrywającego swoje supermoce. W dosłownie najgorszym momencie jej życia, kiedy okazało się, że jej dziecko umrze, mniej niż minutę zajęło jej pomyślenie o kimś innym i o tym, jak bezinteresownie mu pomóc. To jedna z najmocniejszych rzeczy, jakich doświadczyłem.

Inspiracja

Royce jest dziennikarzem sportowego portalu ESPN.com. Do opisania czynu, na jaki zdecydowała się jego żona, zainspirował go chłopiec, Jarrus, którego spotkał na jednym z meczów koszykówki. Po krótkiej rozmowie okazało się, że dziecko potrzebuje przeszczepu wątroby i wciąż oczekuje na dawcę.

"Ona czuje każde kopnięcie"

Ciąża jest dla Keri ciężkim przeżyciem.

Choć przechodzi wszystkie ciążowe dolegliwości i czuje ruchy dziecka, wie, że niedługo po porodzie będzie musiała się z nim pożegnać:

- Keri walczy przez cały czas, czując każde małe kopnięcie, każde czknięcie i każde zwinięcie się w kłębek. Ona będzie przypominała sobie każdą chwilę każdego dnia, w którym nosiła w sobie dziecko, które umrze. Jej plecy bolą. Stopy są obolałe. Przechodzi wszystkie te ciążowe dolegliwości.

"Będzie nas to dużo kosztowało"

Royce zaznaczył, że opisując tę historię, nie oczekiwał od ludzi poklasku czy zachwytów nad bezinteresownością jego żony. Przekazanie organów nie było bowiem jedynym powodem, dla którego Keri zdecydowała się urodzić chorą dziewczynkę. Rodzice zdecydowali, że ich córeczka zasługuje na spotkanie z nimi. Chcieli mieć możliwość przytulenia jej i pożegnania się z nią. Wiedzą jednak, że będzie ich to kosztowało dużo emocji:

- Zbliżamy się do finiszu i o ile niesamowite będzie to przecięcie linii mety i spotkanie Evy, będzie nas to dużo kosztowało. Pojedziemy do szpitala na narodziny i wrócimy do domu bez dziecka.

Royce jest pełen podziwu dla żony:

- Patrzyłem na nią leżącą, na jej brzuch z naszą kopiącą córeczką. Córeczką, która nie przeżyje więcej niż kilku dni i po prostu poruszyło mnie, jak niesamowita ta kobieta jest. [...] Jest twarda. Jest odważna. Jest skrojona z różnych kawałków materiału, z inteligencji, piękna, odwagi, silnego charakteru i to wszystko składa się na jedną, niesamowitą kobietę. I jakoś tak się złożyło, że jest moją żoną. To nie jest tak, że potrzebuję naprawdę okropnych sytuacji jak ta, żeby móc to dostrzec, ale to sprawiło, że chciałem powiedzieć wszystkim o tym, jak niesamowita jest.
Choć rodzina ma przed sobą ciężkie chwile, Royce'owi dodaje otuchy myśl, że może je przeżywać właśnie z żoną, która, jak napisał, jest nie tylko jego "najlepszą przyjaciółką, lecz także prawdziwie niesamowitym, wyjątkowym człowiekiem".

To też może cię zainteresować:

"Inteligentna kobieta sobie na to nie pozwala". Blogerka przerwała milczenie, opisała przemoc w swoim domu

6 nieciekawych typów mężczyzn, których rozpoznasz dzięki randce na mieście. Ku przestrodze!

Kultowe słodycze i odpowiedniki z Lidla. Rizer lepszy od Knoppersa, Oreo przegrywa z Neo. Jak wypadają Delicje?

Więcej o: