Chcesz, żeby dziecko lepiej się do ciebie odnosiło i było szczęśliwsze? Zabierz mu telefon

Mama trójki dzieci w ramach kary zabrała synowi smartfon na tydzień. Była zaskoczona tym, jak bardzo zmieniło się zachowanie chłopca. Co więcej, nastolatek sam stwierdził, że bez telefonu czuje się dużo lepiej.

Katie Smith, mama trójki dzieci, uznała, że najodpowiedniejszą karą dla jej 13-letniego syna za niedopełnianie obowiązków szkolnych, będzie zabranie mu na jakiś czas telefonu. 

Kobieta nie spodziewała się jednak, że brak urządzenia tak znacząco wpłynie na zachowanie jej syna. Na początku chłopiec był poirytowany nową sytuacją, jednak już następnego dnia mama zauważyła niespodziewane zmiany:

- Syn był dużo bardziej ożywiony, zaangażowany w życie rodzinne i gadatliwy. Bez swojego telefonu stał się bardziej otwarty i wyglądał na szczęśliwszego niż zazwyczaj. 

Co ciekawe, sam nastolatek zauważył zmiany w swoim zachowaniu:

- Gdy nie miał telefonu, powiedział mi, że tak naprawdę czuje się szczęśliwszy bez niego. 

Chłopiec był także lepiej skoncentrowany na lekcjach, dzięki czemu więcej z nich zapamiętywał. Chętniej również spędzał czas ze znajomymi. 

Spokojniej bez smartfona

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Baylor opublikowanych w "Journal of Personality and Individual Differences", użytkownicy smartfonów częściej mają wahania nastroju, są impulsywni i mniej stabilni emocjonalnie. Wzrasta też u nich ryzyko depresji.

Katie także zauważyła, że kiedy jej syn regularnie korzysta z telefonu, często jest poirytowany i gorzej odnosi się do bliskich.

Smartfon na nowych zasadach

Kara 13-latka niedługo się skończy, więc mama odda mu telefon. Katie zapewnia jednak, że zrobi to na nowych zasadach. Pani Smith zamierza wprowadzić dzienny limit korzystania z urządzenia, a także zaplanować dni całkowicie od niego wolne:

- Jeśli będzie sprzeciwiał się tym zasadom, zamierzam mu przypomnieć o rozmowie, w trakcie której przyznał, że jest szczęśliwszy bez telefonu. Ostatecznie to jego własne słowa i nie może się z nimi nie zgodzić!

To też może cię zainteresować:

Krygujesz się słysząc komplement? Ona sprawdziła, co się stanie, jeśli skwituje go krótkim: "Wiem!"

"Bzdurna kampania" - piszą ludzie o poznańskiej akcji. Mają inne sposoby na psie odchody. Oceńcie, czy dobre

17-latek znudzony masturbacją. Seksuolog: To nie jest bajka dla nastolatków