Dzień Matki 2018: kiedy wypada?

Dzień Matki w Polsce obchodzimy co roku w tym samym czasie: mamy świętują 26 maja. Kiedy wypada Dzień Matki w 2018 roku?

Dzień Matki 2018: kiedy wypada? - to pytanie zadają sobie wszyscy, nie wystarczy wiedzieć, że chodzi o 26 maja, pytamy o konkretny dzień. W tym roku mamy będą świętować w sobotę.

Dzień Matki: kiedy obchodzimy w Polsce?

Dzień Matki w Polsce ma stałą datę: matki świętują 26 maja. Po raz pierwszy Dzień Matki w naszym kraju świętowano w 1914 roku, obchody odbywały się w Krakowie. Z czasem stało się święto wszystkich polskich mam, a 26 maja stał się dniem wyjątkowym. Akademie w przedszkolach i szkołach, laurki, własnoręcznie wykonane prezenty - to wszystko tworzą dzieci dla swoich ukochanych mam.

Dzień Matki na świecie

Kiedy Dzień Matki obchodzony jest na świecie? W Wielkiej Brytanii mamy świętują w czwartą niedzielę wielkiego postu, w Stanach Zjednoczonych - w drugą niedzielę maja, a w Rosji - w ostatnią niedzielę listopada. W wielu miejscach jest to święto ruchome, często zależy też od innych czynników. Na przykład we Francji, Dzień Matki wypada w ostatnią niedzielę maja, jednak jeśli na ten dzień przypada inne święto - Zesłanie Ducha Świętego - wtedy Dzień Matki przesuwa się na kolejny weekend, tj. pierwszą niedzielę czerwca.

Dzień Matki: prezenty, życzenia

Co kupić na Dzień Matki? Najważniejsze to... pamiętać, spędzić ten dzień z mamą. W tym dniu to nie prezenty są najważniejsze, liczy się nasza obecność. Propozycje wierszyków na Dzień Matki znajdziecie tutaj.

To także może cię zainteresować:

Obejrzyj wideo:

Więcej o: