Dzień Matki 2018: jaki prezent na Dzień Matki wybrać?

Dzień Matki 2018 zbliża się wielkimi krokami - 26 maja w sobotę za niecałe dwa tygodnie. Postarajmy się spędzić ten dzień z najbliższymi, każda chwila jest na wagę złota. Dzień Matki - prezent nie musi być czymś materialnym, pamiętaj.

aki prezent na Dzień Matki wybrać?

Dzień Matki - prezent na ten dzień to coś, o czym myśli wielu z nas. Na jakie prezenty na Dzień Matki najczęściej się decydujemy? Z naszych obserwacji wynika, że wybieramy:

  • kwiaty,
  • kosmetyki - zarówno te kolorowe, jak i pielęgnacyjne,
  • słodkości,
  • książki, albumy muzyczne, płyty DVD z ulubionymi filmami,
  • zestawy kawy/herbaty,
  • ubrania i części garderoby (np. szale, apaszki),
  • biżuterię.

Oczywiście, to nie wszystko, na co się decydujemy, ale po te rzeczy sięgamy zdecydowanie najczęściej. Prezent na Dzień Matki nie musi jednak pochodzić ze sklepu. Na pewno pamiętacie laurki, które robiliście mamom z okazji ich święta, gdy byliście mali. Czemu nie powtórzyć tego teraz?

Dzień Matki: prezenty zrobione własnoręcznie

Może to być laurka, możesz też np. ozdobić drewnianą ramkę na zdjęcia (a do środka włożyć wasz wspólny portret). Można też pójść i zrobić mamie biżuterię. Nie musi to być nic skomplikowanego - w wielu sklepach znajdziesz półprodukty, prostą bransoletkę czy naszyjnik zrobisz w domowym zaciszu. Mama na pewno będzie zadowolona z takiego personalizowanego prezentu. Inspiracje znajdziesz też w naszych tekstach:

Prezent na Dzień Matki - to nie on jest najważniejszy

Skoro nie prezenty, to co? Pamięć. Liczy się to, żeby 26 maja o swojej mamie pamiętać. Jeśli nie mieszkacie razem - odwiedzić ją (albo porozmawiać, dłużej niż zwykle). Złóż mamie życzenia, wyściskaj ją. Wspólnie spędzony czas jest cenniejszy od najdroższych, najwspanialszych prezentów.

To także może cię zainteresować:

Ta reklama to naprawdę piękny hołd dla naszych mam. Wzruszyła już 9 milionów ludzi

"Kocham, całuję, lecę, pa!". Druga młodość naszych matek

Nie ma jak u Mamy - smaki naszego dzieciństwa

Więcej o: