Polka na Arab Fashion Week. Czym Sylwia Romaniuk zachwyciła Dubaj?

Wystąpiła na jednym wybiegu z amerykańską marką Marchesa i dubajskim królem haute couture. Teraz planuje biznesowy podbój Emiratów. Poznajcie Polkę, która chce ubierać arabskie księżniczki.

Polskich projektantów, którzy uczestniczą w zagranicznych tygodniach mody można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego? Odstraszają ogromne koszty i wyśrubowane procedury selekcji. Bezpieczniej jest trzymać się sprawdzonej na polskim rynku ścieżki - urządzać indywidualne pokazy z wyrazistą obecnością sponsorów, ubierać gwiazdy w wystawne suknie i zarabiać przede wszystkim na tańszych, "wysokonakładowych" kolekcjach codziennych. A co jeśli projektant chce specjalizować się w wystawnych sukniach na specjalne okazje, w dodatku szytych na miarę?

Alternatywną ścieżkę wybrała Sylwia Romaniuk, która dla stałych klientek projektuje również garnitury, okrycia wierzchnie itd., jednak jej specjalizacją są suknie przygotowywane w duchu haute couture. Na przykład takie, jak złota kreacja ślubna, warta, bagatela, 5300 euro, która otworzyła pokaz Romaniuk w Dubaju.

Suknia otwarcia, pokaz Sylwii Romaniuk na Arab Fashion Week w DubajuSuknia otwarcia, pokaz Sylwii Romaniuk na Arab Fashion Week w Dubaju OleanderStudio A.Michalak www.o

Zobacz więcej zdjęć z pokazu Polki Sylwii Romaniuk na Arab Fashion Week w Dubaju

Projektantka współpracowała z polskimi gwiazdami (m. in. Justyną Steczkowską, Dodą, Patrycją Kazadi), ale aktywnie poszukuje rynku zbytu także za granicą, najchętniej tam, gdzie nie brakuje klientek o zasobnym portfelu i, przede wszystkim, bywających na salonach. Trzy lata temu prezentowała kolekcję podczas Polskiej Nocy w Cannes, teraz zadebiutowała na Arab Fashion Week. Z sukcesem.

Sylwia Romaniuk z Michaelem Cinco, gwiazdą haute couture z DubajuSylwia Romaniuk z Michaelem Cinco, gwiazdą haute couture z Dubaju mat. prasowe Sylwia Romaniuk

Polka przeszła wieloetapową procedurę rekrutacyjną, dzięki której mogła zaprezentować kolekcję na tej samej imprezie, co uwielbiana w Hollywood marka żony Harveya Weinsteina, Marchesa. Tuż po pokazie Sylwii, widzowie oglądali kreacje Michaela Cinco, bardzo cenionego w Dubaju twórcy haute couture. Ubiera on m. in. Jennifer Lopez i Beyonce, ostatnio w jego sukni brylowała Aishwarya Rai na festiwalu w Cannes.

 

Cinco i szef Arab Fashion Coucil, Jacob Abrian, osobiście pogratulowali Polce udanego pokazu, zdjęcia kolekcji chce pokazać "ELLE Arabia". Jednak nie o sam dobry PR tutaj chodzi - dla Sylwii Romaniuk Dubaj ma być punktem wyjścia do podboju arabskiego rynku. Polka ma już kilka klientek w Arabii Saudyjskiej, obecnie trwają poszukiwania siedziby dla lokalnego oddziału marki. Rozpatrywana jest m. in. dubajska Design District. Projektantce zależy na wypracowaniu mocnej pozycji na arabskim rynku i zbudowaniu bliskich, indywidualnych relacji z klientkami.

Sylwia Romaniuk, polska projektantka na Arab Fashion Week w DubajuSylwia Romaniuk, polska projektantka na Arab Fashion Week w Dubaju mat. prasowe Sylwia Romaniuk

Co dalej z marką Sylwia Romaniuk? Naturalnym następnym krokiem wydawałby się Paryż, gdzie pokazy haute couture organizuje libańska gwiazda mody Zuhair Murad. Manufaktura dostarczająca mu luksusowych tkanin sama nawiązała kontakt z polską projektantką (właścicielowi bardzo spodobał się dubajski pokaz). Jednak arabska ekspansja nie przekreśla działań nad Wisłą. Dla polskich klientek działa ogromne atelier w pięknej zabytkowej kamienicy przy Alejach Ujazdowskich 41 w Warszawie.

Zobacz więcej zdjęć z pokazu Polki Sylwii Romaniuk na Arab Fashion Week w Dubaju

Więcej o: