Ta kobieta ma 70 lat. Od prawie 30 nie je tylko jednej rzeczy i dzięki temu wygląda bosko [ZDJĘCIA]

Choć na Instagramie Carolyn Hartz aż roi się od zdjęć pysznie wyglądających słodyczy, to właśnie cukru ta 70-latka unika od prawie trzech dekad. Z jakim efektem? Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia.

W rodzinnej Australii Carolyn jest znana z robienia pysznych i zdrowych słodyczy, do produkcji których stosuje tylko ksylitol. Z pasji do słodkości zrobiła nie tylko swój sposób na życie, ale i cały biznes funkcjonujący pod nazwą SweetLife. Wydała nawet książkę z przepisami dla tych, którzy chcieliby pójść w jej ślady i zrezygnować ze zwykłego cukru.

 

Ona sama podjęła taką decyzję już 29 lat temu. Jak sama wspomina, nie było jej łatwo, bo była uzależniona od słodyczy. Zamiast zmuszać się do ich niejedzenia, postanowiła jednak znaleźć na nie sposób, którym okazał się właśnie ksylitol. To nic innego niż alkohol cukrowy pochodzenia roślinnego, który ma prawie o połowę mniej kalorii niż zwykły cukier i 15-krotnie niższy indeks glikemiczny.

CZYTAJ WIĘCEJ >> Cukier z brzozy - ksylitol z wyglądu i smaku jak cukier, a zdrowszy

Dzięki swoim właściwościom ksylitol, najczęściej pozyskiwany z brzozy, poprawia ogólny stan organizmu, koi, a do tego sprzyja zachowaniu młodości przez komórki ciała.

Najlepszym dowodem na jego działanie jest sama Carolyn. Oprócz odpowiedniej diety,  którą uważa za kluczową dla zdrowia i wyglądu, stara się też regularnie ćwiczyć, medytować i przede wszystkim mieć pozytywne nastawienie do życia.

Do tego zawsze i bezwzględnie zmywa makijaż przed snem, a na dzień stosuje krem z filtrem przeciwsłonecznym. I tak od ponad 50 lat, czyli odkąd stosuje kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne.

 

Brzmi jak frazesy? Może, ale patrząc na ciało i twarz tej 70-latki trudno się sprzeczać, że to dobry pomysł na dbanie o siebie.

A w dodatku przystępny, bo wcale nie polega na odmawianiu sobie przyjemności, tylko zastąpieniu ich zdrowszą alternatywą i umiarkowaniu.

Jestem optymistką. Nawet kiedy życie stawia przede mną wyzwania, nauczyłam się, by myśleć pozytywnie. Wytrenowałam się w tym, by zawsze pamiętać, że szklanka jest w połowie pełna, a nie pusta

Carolyn dodaje też, że według niej świat byłby lepszym miejscem, gdyby wszyscy myśleli podobnie. - Możecie się śmiać, ale chciałabym, żeby pogodynki w prognozach mówiły, że dzień jest częściowo słoneczny, a nie niepochmurny. To uszczęśliwiłoby bardziej widzów - podsuwa pomysł w rozmowie z Daily Mail.

Zobacz, jak można wyglądać w wieku 70 lat dzięki niejedzeniu cukru >>

 

Sama praktykuje pozytywne myślenie przynajmniej 5 minut dziennie przy okazji półgodzinnej sesji medytacji i jogi, którą wykonuje każdego ranka. Oprócz tego w jej codziennym grafiku jest spacer z psem, praca od 9 do 18:30, którą próbuje ograniczyć do czterech dni w tygodniu i wszystkie wieczory oraz weekendy spędzane z mężem, bliskimi i przyjaciółmi.

Oprócz tego Carolyn pilnuje, by zawsze spać 8 godzin na dobę. - Robię tak przez większość mojego życia i współczesne badania pokazują, że to kluczowe dla dobrego zdrowia. W końcu to podczas snu ciało się relaksuje i odbudowuje - zaznacza.

Dla wszystkich kobiet, które też chciałyby tak wyglądać w jej wieku, 70-latka ma jedną - najważniejszą według niej - radę: by nigdy nie porównywały się do innych.

Bądź świadoma tego, co ci się w nich podoba i inspiruj się, ale pamiętaj, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma swoje własne zalety

Carolyn przy każdej okazji podkreśla też, jak ważne jest pozytywne myślenie i zachowanie spokoju. - Ciesz się sukcesami swoich przyjaciół razem z nimi. Nigdy nie bądź zazdrosny ani nie chowaj urazy, to strata czasu - radzi i dodaje - Żyj pełnią życia. Ciesz się ze wszystkiego i nigdy nie zamartwiaj się wiekiem - podsumowuje.

 

Zobacz też:

Jest piękna, ale najpierw w oczy rzuca się znamię na pół twarzy. Jak została modelką, która inspiruje innych? [ZDJĘCIA]

Obcisłe dżinsy i mycie zębów po obiedzie. 6 codziennych nawyków, które źle wpływają na nasze zdrowie [ZDJĘCIA]

Więcej o: