Obraziła jej chorego synka: Jest odpychający. Odpowiedź matki? "Życzyłam jej dobrej nocy"

Ostatniej wizyty w supermarkecie Dallas Lynn, mama 2-letniego Jameusa długo nie zapomni. Jej ciężko chory synek przypadkiem podwinął koszulkę, która odsłoniła jego niewidzialną na pierwszy rzut oka chorobę.

To choroba Hirschsprunga. Rzadka wada wrodzona jelita, na którą cierpi Jameusem. W jej wyniku chłopczyk m.in. nie może się samodzielnie wypróżniać. Pomagają mu w tym przyczepione do brzucha worki stomijne (schowane pod ubrankiem są praktycznie niewidoczne)

Zaczęło się niewinnie

Do nieprzyjemnej sytuacji, którą Dallas opisała na Facebooku, doszło w supermarkecie, kiedy kobieta razem z Jameusem stała w kolejce do kasy. Chłopczyk poprosił mamę, aby ta wzięła go na ręce. Kobieta podniosła synka. Kiedy to zrobiła, chłopcu przypadkiem podwinęła mu się koszulka, która odsłoniła przyczepiony do brzucha chłopczyka worek stomijny. Wtedy stało się coś, co omal nie wyprowadziło z równowagi mamy Jameusema. Worek zauważyła starsza kobieta, która nie omieszkała tego skomentować.

Jak mogła pani pozwolić, żeby ktoś to zrobił temu dziecku?

Mama Jameusema, gdy to usłyszała w pierwszej chwili zamarła. Była zaskoczona. Szybko pozbierała myśli i wyprzedzając kolejne pytanie starszej pani, wytłumaczyła, że jej synek ma chore jelita i cierpi na chorobę Hirschsprunga. Z tego powodu nie jest w stanie samodzielnie się wypróżniać, dlatego nosi worki stomijne. Co na to starsza pani?

Cóż to przykre, ale dla mnie to jest odpychające. Czy może pani zasłonić ten widok?

"Chciałam krzyczeć"

Odpowiedź seniorki wprawiła w osłupienie mamę Jameusa. Kobieta wspomina:

Chciałam ją złapać i potrząsając nią krzyczeć: Kobieto, co z tobą jest nie tak... Powstrzymałam się. Zamiast tego życzyłam jej dobrej nocy i zmieniłam kolejkę.

Cała sytuacja bardzo poruszyła Dallas. Kobieta doszła do wniosku, że to, co się stało spowodowane jest zwyczajną niewiedzą na temat stomii i brakiem empatii. Mama 2-latka napisała szczery post na Facebooku, w którym wytłumaczyła, co to jest stomia i jak bardzo krzywdząca dla jej synka była ocena starszej kobiety.

Udostępniam te zdjęcia, bo nie ma absolutnie nic odpychającego w wyglądzie mojego synka (...) Stomia to specjalny otwór w brzuchu połączony z jelitem, dzięki któremu organizm może wydalać resztki.

Dodała też:

To, czego ta kobieta nigdy nie zrozumie, to to, że mój synek niczym nie różni się od sowich rówieśników. Tak samo jak oni uwielbia się bawić, pływać i tak samo jak inni chodzi do przedszkola (...) Mój synek jest dla mnie wszystkim.

Słowa ranią

Dallas zakończyła wpis gorącym apelem skierowanym do każdego z nas.

Proszę, ważcie swoje słowa, zwłaszcza kiedy postanowicie skomentować coś, o czym nie macie pojęcia. Każdy z nas z czymś się zmaga, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Mój synek codziennie walczy z chorobą i wygrywa walkę.

Treść posta Dallas bardzo poruszyła społeczność Facebooka. Jej wpis udostępniono ponad 26 tys. razy, zareagowało na niego prawie 70 tys. osób z czego ponad 17 tys. pozostawiło komentarze pełne wsparcia i ciepła pod adresem chłopca i jego mamy.

Twój synek jest uroczy. Jego uśmiech jest w stanie rozjaśnić świat, gdyby ludzie go dostrzegali, zamiast zwracać uwagę na jego chorobę.
Ludzie oceniają innych powierzchownie, zamiast zwracać uwagę na ich wnętrze. Dobrze, że mały będzie miał z kogo brać przykład. Jesteś cudowną mamą!
Wspaniały synek. Cudowna matka. Wstyd mi za tę starszą panią. Jest smutnym przykładem jacy okropni potrafią być ludzie.

Byliście świadkiem podobnego wydarzenia? A może sami padliście ofiarą zbyt pochopnych i krzywdzących ocen ze strony innych? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Każdy może pomóc

Chłopiec do tej pory przeszedł ponad 20 bolesnych zabiegów i czekają go następne. Możecie wesprzeć dzielnego Jamusema. Jak? wystarczy odwiedzić stronę GoFoundMe.com. Każda kwota jest potrzebna.

Zobacz też:

A, B, C, D? 93-latka poprosiła o pomoc internautów w wyborze... sukni ślubnej [ZDJĘCIA]

Chcesz mieć seksowne, piękne i gładkie nogi? Wystarczy, że nie popełnisz tych podstawowych błędów [6 PORAD]

"Siła jest kobietą. Przychodzą momenty próby i wtedy jest czas na kobiety". Jolanta Kwaśniewska kończy 62 lata

Więcej o: