Wózek i rurka do karmienia nie odebrały jej marzeń. "Pasja daje mi siłę, czuję się piękna" [ZDJĘCIA]

Kiedy masz pasję, nic nie jest w stanie cię zatrzymać. Udowadnia to Brytyjka Emily Jones. 22-latka, pomimo ciężkiej choroby, nie poddaje się i dąży do upragnionego celu - chce zostać profesjonalną wizażystką.

Gdy patrzymy na 22-letnią Emily, widzimy na pierwszy rzut oka wózek inwalidzki i ciągnąca się przez pół twarzy rurkę. Dziewczyna cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną zwaną zespołem Ehlersa-Danlosa, w wyniku której jej stawy i skóra są nadmiernie elastyczne. W rozmowie z portalem Allure.com Emily opowiada:

W ciągu dnia moje stawy mogą się przemieszczać niewyobrażalną liczbę razy. Potrzebuję całodziennej opieki. Nawet proste czynności sprawiają mi kłopoty.

ZOBACZ ZDJĘCIA MAKIJAŻU NIESAMOWITEJ EMILY >>>

 

 

Żyje z pasją

Bez względu na codzienne niedogodności i ograniczenia Emily cieszy się każdym dniem. Tańczy na wózku, śpiewa i maluje się. Wizaż to pasja Emily, która daje jej niespożyte pokłady energii.

Jej największym marzeniem jest zostać profesjonalną wizażystką. Godzinami może oglądać filmiki-samouczki poświęcone robieniu makijażu. Między innymi to właśnie z nich czerpie wiedzę na temat wizażu.

Jaki jest jest ulubiony styl? Radosny, kolorowy i błyszczący. Najlepiej z dużą ilością brokatu. Jej makijaże możemy podziwiać na Instagramie, gdzie Emily ma już sporą liczbę fanów. Obserwuje ją ponad 25 tys. osób, dla których historia 22-latki jest inspirująca.

Makijaż dodaje mi pewności siebie. Uwalnia mnie od ocen innych. Dzięki niemu zapominam o mojej rurce (...), czuję się piękna. Czuję się wspaniale. Wizaż to moja pasja, która daje mi siłę.

I dodaje:

Jestem świadoma tego, jak wyglądam. Wózek inwalidzki i rurka jest częścią mnie. One mają mi pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIA MAKIJAŻU NIESAMOWITEJ EMILY >>>

 

Emily chce założyć swój własny kanał na Youtubie, gdzie zamierza dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem w robieniu makijażu.

Życzymy powodzenia i wierzymy, że Emily spełni marzenia. W końcu każdego dnia udowadnia, że dla chcącego nic trudnego. Brawo, tak trzymaj!

Czym jest EDS?

EDS, czyli Zespół Ehlersa-Danlosa, to rzadka i trudno wykrywalna genetyczna choroba, która powoduje choroby tkanki łącznej na skutek wadliwej syntezy kolagenu. EDS charakteryzuje się nadmierną elastycznością i wiotkością stawów i skóry, która dodatkowo jest bardzo podatna na urazy.

Zobacz też:

Miss o swojej "niewidzialnej" chorobie: Ta blizna jest najpiękniejszą częścią mnie [ZDJĘCIA]

Obraziła jej chorego synka: Jest odpychający. Odpowiedź matki? "Życzyłam jej dobrej nocy"

"Siła jest kobietą. Przychodzą momenty próby i wtedy jest czas na kobiety". Jolanta Kwaśniewska kończy 62 lata

Więcej o: