Co to jest Fidget Spinner? I dlaczego stał się taki popularny?

Fidget Spinner wywołał medialną burzę. Zabawka ma wielu zwolenników, jeszcze więcej przeciwników i, co najważniejsze, zainteresowania dzieci. Ale właściwie o co tyle hałasu? Co to jest Fidget Spinner?

Fidget Spinner - co to jest?

Fidget Spinner to bardzo prosta zabawka, na punkcie której zwariowali uczniowie na całym świecie. Fidget Spinnerem bawią się dzieci na wszystkich kontynentach. Może jej popularność tkwi właśnie w prostocie? Obrotowa konstrukcja Fidget Spinnera wprawiona w ruch kręci się wokół własnej osi. Gadżet może być wykonany z plastiku, drewna lub metalu. Jego średnica na ogół nie przekracza 9 cm.

Według producentów ma pomagać dzieciom w koncentracji, a dodatkowo rozładowywać stres i negatywne emocje. Ponadto naukowcy doceniają jego przydatność w terapii dzieci z ADHD.

Fidget Spinner tak szybko jak zyskał rzeszę entuzjastów, tak szybko też dorobił się przeciwników. Wielu badaczy uważa, że nie ma żadnych potwierdzonych dowodów na to, że zabawka pomaga dzieciom w skupieniu uwagi. Twierdzą, że to jedynie chwyt marketingowy, który ma na celu powiększyć zyski producentów.

Fidget Spinner - gdzie kupić?

Dla większości rodziców przestało się jednak liczyć, czy Fidget Spinner faktycznie pomaga ich dzieciom w koncentracji. Zabawkę mają inne dzieci, więc ich nie chcą być gorsze i męczą rodziców o zakup modnego gadżetu. Nie wystarczy jednak pójść do najbliższego sklepu z zabawkami.

Fidget Spinner zniknął ze sklepów błyskawicznie. Zabawki zostały wykupione. W większości sklepów z zabawkami nie dostaniemy zabawki w najbliższym czasie.

Najszybciej Fidget Spinner kupimy więcna aukcjach internetowych. Na popularnych platformach sprzedażowych - na przykład Allegro - jego cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wyższa cenna idzie oczywiście w parze z jakością zabawki. Te plastikowe są najtańsze, najdroższe są Fidget Spinnery metalowe.

Fidget Spinner - sztuczki

Fidget Spinner wprowadzony w ruch bardzo długo się kręci. A dzieci mogą wykonywać dzięki niemu najróżniejsze sztuczki. Kiedy podrzucimy zabawkę, będzie długo opadać. Można nim kręcić wprawiając w ruch obrotowy, można po prostu kręcić. Dzieci przekładają zabawkę z ręki do ręki, a czasem nawet "żonglują" nimi.

Mateusz Maga: Podziwiam kobiety za ich wytrwałość. Mężczyźni nie potrafiliby przeżyć porodu

Więcej o: