IKEA zapowiada nowość, jakiej jeszcze u nich nie było. Prace nad "niewidzialnym projektem" trwają

Myśleliście, że w IKEA można znaleźć dosłownie wszystko do wyposażenia domu i ogrodu? Okazuje się, że jeszcze nie. Ale szwedzka firma naprawia ten "błąd" i poszerza ofertę o... perfumy.

A precyzyjniej - o perfumy do domu i świece w odpowiadającym im zapachu, który ma "wykreować intymną atmosferę we wnętrzu". Póki co to, jaki będą miały zapach jest owiane tajemnicą. Wiadomo natomiast, kto odpowiada za ich skomponowanie.

To marka Byredo założona przez Bena Gorhama, który z wykształcenia jest malarzem (studiował na ASP w Sztokholmie), ale poświęcił się karierze w branży perfumiarskiej. Z sukcesami - jego inspirowane orientem zapachowe dzieła doceniają największe magazyny mody, w tym "Vogue", "Vanity Fair" czy "Elle".

 

Sam o kolaboracji z IKEA wypowiada się następująco:

Mam wrażenie, że ludzie nie przywiązują odpowiednio dużego znaczenia do zapachu, a to bardzo istotna część naszego życia i naszego domu

Gorham ma na to sposób, o którym póki co mówi jednak dość enigmatycznie:

W naszej współpracy z IKEA porwaliśmy się na stworzenie "niewidzialnego projektu", prowokującego do myślenia o zapachu, wyobrażania go sobie i towarzyszących mu emocjach

Miejmy nadzieję, że te emocje nie będą dotyczyły ceny perfum od szwedzkiego giganta. Produkty własne Byredo to raczej ekskluzywny dodatek do domu - ich ceny wahają się od 80 dolarów (ok. 300 zł) za świece do 150 dolarów (ok. 570 zł) za perfumy do wnętrz. 

Przekonamy się w 2019 roku, bo dopiero wtedy produkty zapachowe IKEA trafią na sklepowe półki. Planujecie je wypróbować?

Zobacz też:

"W trudnej sytuacji nawet zwykłe rzeczy są towarem luksusowym". Czego najbardziej brakuje w polskich domach?

Nie lubisz zapachu środków na komary? Oto 10 roślin, dzięki którym pozbędziesz się uciążliwych owadów

3 myki na pozbycie się zapachu papierosów z domu. To prostsze, niż myślisz!

Więcej o: