Okres psuje ci wakacje? Ta podróżniczka mówi, jak sobie z nim radzić w polowych warunkach

Alyse spędziła 6 miesięcy w górach. Musiała opracować więc skuteczny sposób na zachowanie higieny i niedopuszczenie do infekcji w trakcie okresu. Swoimi doświadczeniami podzieliła się we vlogu.

Alyse Brautigam to 23-letnia vlogerka, która brała udział w 6-miesięcznej wędrówce po Appalachach. Jej szlak prowadził od góry Springer Mountain w stanie Georgia na południu do góry Mount Katahdin w stanie Maine na północy. Dziewczyna dokumentowała swoją podróż, nagrywając krótkie filmiki. W jednym z nich poruszyła temat radzenia sobie z miesiączką, kiedy przebywa się w trudnych warunkach. 

 

Kubeczek

We vlogu Alyse wyznała, że w trakcie podróży najlepiej sprawdził się u niej kubeczek menstruacyjny, czyli wkładka w kształcie kielicha, którą aplikuje się podobnie jak tampon. Dziewczyna uznała go za bardziej komfortowe rozwiązanie niż podpaski czy tampony, ponieważ nie zajmuje on w bagażu dużo miejsca i nie trzeba go także często opróżniać.

 

Alyse czyści kubeczek dwukrotnie w ciągu doby (co 12 godzin). Należy pamiętać, że to maksymalny czas, w którym kubeczek musi zostać opróżniony - inaczej w pochwie mogą zacząć rozwijać się infekcje poważnie zagrażające zdrowiu. Wymieniając wkładkę, vlogerka myje ją w wodzie, którą oczyszcza wcześniej specjalnym urządzeniem do uzdatniania.

- Chcę być pewna, że kubeczek jest naprawdę czysty, ponieważ kiedy nie jest, bardzo łatwo nabawić się infekcji.

"Ćwiczenie pomaga"

Zapytana przez jedną z fanek o to, jak radzi sobie z bólem menstruacyjnym, Alyse powiedziała, że niezwykle istotny w jej wypadku jest regularny wysiłek fizyczny, który utrzymuje ciało w dobrej formie i zwiększa jego wytrzymałość:

- Odkryłam, że ćwiczenie bardzo pomaga. Nie chodzi jednak o trening w pierwszym dniu okresu, ale o regularne ćwiczenia, które pomagają uporać się z bólem.

To też może cię zainteresować:

"Inteligentna kobieta sobie na to nie pozwala". Blogerka przerwała milczenie, opisała przemoc w swoim domu

Schronisko dla kotów poprosiło na Facebooku o używane pralki. Odezwał się koncern AGD. "Mamy też sporo..."

Melania Trump - elegancka pierwsza dama czy rozrzutna prowokatorka? Analizujemy styl żony prezydenta USA

Więcej o: