Miss karmiła osierocone dzieci w rękawiczkach. Oskarżyli ją o rasizm. "Jesteś obrzydliwa"

Miss, która rozdawała jedzenie dzieciom, robiła to w lateksowych rękawiczkach. Ludzie oskarżyli ją o rasizm. Dziewczynę krytykowano tak bardzo, że w jej obronie stanęła sama rzecznik sierocińca.

Udostępnione na Instagramie zdjęcie Demi-Leigh Nel-Peters, miss Republiki Południowej Afryki, podającej jedzenie dzieciom przebywającym w ośrodku dla sierot w Soweto, oburzyło internautów. Ludzie zauważyli, że dziewczyna ma na rękach ochronne rękawiczki.

 

Rękawiczka niezgody

Komentujący zarzucili miss rasizm. Według nich dzieci mogły pomyśleć, że w jakiś sposób są gorsze od niej:

- Te rękawiczki stawiają granicę między tobą a prawdziwym człowieczeństwem.

- Jesteś obrzydliwa.

- To nieakceptowalne i po prostu złe. Jak czułabyś się, gdyby ktoś witał się z tobą i podał ci rękę w takiej właśnie rękawiczce?

 

Po przeczytaniu komentarzy pod zdjęciem, modelka postanowiła się bronić. W komentarzu do zdjęcia napisała:

- Zupełnie nie zrozumiano moich intencji. Wszyscy wolontariusze nosili rękawiczki przy dystrybucji jedzenia, ponieważ uważaliśmy to za właściwe. Później, kiedy już wszyscy zjedli, zdjęłam rękawiczki. Przepraszam, jeśli kogoś tym obraziłam. Mam nadzieję, że teraz już dostrzegacie dobre intencje. 

Obrona miss

Ludzie jednak wciąż byli nieufni, a sprawą zaczęło zajmować się coraz więcej mediów społecznościowych. Ostatecznie w obronie miss stanęła Carol Dyantyi, rzeczniczka ośrodka dla sierot w Soweto:

- Oczywiście, że to nie dlatego, że Nel-Peters nie chciała dotykać dzieci. Powiedzieliśmy jej i innym wolontariuszom, żeby założyli rękawiczki, kiedy będą rozdawać jedzenie dzieciom. To dlatego, żeby ochronić dzieci przed ryzykiem wynikającym z zanieczyszczenia jedzenia. Reakcje ludzi są niedorzeczne.

Claudia Henkel, rzeczniczka miss, wysłała do BBC zdjęcia dziewczyny, na których ta, już bez rękawiczek, spędza czas z sierotami, rozmawiając z nimi i trzymając je za ręce. 

Dyantyi zmartwiło to, że ludzie skoncentrowali się na rękawiczkach noszonych przez Nel-Peters, a nie na akcji charytatywnej:

- To był taki udany dzień. Historia, która kryje się za tymi zdjęciami jest fantastyczna. Ośmioletnia głucha dziewczynka chciała nauczyć Demi-Leigh, jak powiedzieć "dziękuję" w języku migowym, kiedy Demi przygotowywała jedzenie. Dla wszystkich, którzy tam byli, to był wzruszający moment. 

To też może cię zainteresować:

Zaczął obrażać modelkę podczas lotu samolotem, więc nie pozostała mu dłużna. "Przesadziła"?

Z apartamentu przeniósł się do psiej budy. Pokazał jak żyje i co podtrzymuje go na duchu [WIDEO]

Melania Trump - elegancka pierwsza dama czy rozrzutna prowokatorka? Analizujemy styl żony prezydenta USA

Więcej o: