Jeden posiłek i taka zmiana. Trenerka: Brzuch może tak wyglądać z wielu powodów

Sophie Allen, 27-letnia trenerka personalna z Melbourne, udostępniła dwa zdjęcia, na których jej figura wygląda zupełnie inaczej. Ujęcia były robione jednak w niewielkim odstępie czasu.

Zdjęcie po lewej stronie zostało zrobione tuż po treningu, ale jeszcze przed obiadem. Na drugim ujęciu widać trenerkę, która wygląda jakby przytyła kilka kilogramów. Zdjęcie zostało zrobione już po posiłku oraz wypiciu kilku szklanek wody.

 

W poście Allen napisała:

- Jeśli to pomoże uporać się z myśleniem, że większość ludzi ma płaski brzuch przez całą dobę, to dalej będę wstawiać takie zdjęcia. 

Według Sophie ludzie nie powinni wstydzić się wystającego brzucha, bo jest on jak najbardziej normalny:

- Wzdęcia, zastój wody w organizmie... Brzuch może wystawać także z wielu innych powodów - wolne trawienie, nadwrażliwość na pewne produkty, cykl miesiączkowy, wypicie wody niedługo przed posiłkiem lub tuż po nim, zespół nieszczelnego jelita... Chore jelita to złe trawienie, niewłaściwa absorpcja składników odżywczych z jedzenia. Nie jesteś tym, co jesz, tylko tym, co jedzą twoje jelita.

Nie pierwsze takie zestawienie

Sophie na swoim Instagramie często udostępnia zdjęcia, na których jej ciało nie wygląda idealnie. Chce, żeby ludzie zrozumieli, że nie ma jednego wzorca idealnego ciała, a bycie chudym nie jest równoznaczne z byciem szczęśliwym.

W jednym z postów trenerka zamieściła zdjęcia z trzech różnych okresów życia. Pierwsze zdjęcie od lewej podpisała "nieszczęśliwa", drugie "chuda", trzecie "silna".

 

W krótkim wpisie wyjaśniła, że w okresie, który obrazuje środkowe zdjęcie nie czuła się dobrze - nie miała energii na nic. Dopiero kiedy zaczęła więcej jeść i zmieniła treningi, poczuła się silniejsza nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie.

Inny post pokazywał, że wygląd ciała można zmienić przez sposób, w jaki pozuje się do zdjęcia.

 

"To mój codzienny problem"

Fanki Sophie pokochały jej ostatni post - doczekał się on ponad 21 tysięcy polubień. Dziewczyny dziękowały trenerce za odwagę, która pozwoliła jej na udostępnienie zdjęć ciała nie wyglądającego idealnie:

- Dzięki, że się tym podzieliłaś! Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama. A to jest mój codzienny problem.

- Potrzebujemy więcej takich ludzi, którzy będą nam dodawać pewności siebie.

To też może cię zainteresować:

"Sześciopak nie dawał mi szczęścia". Była kulturystka chwali się swoją nietypową metamorfozą [ZDJĘCIA]

Blogerka zapozowała z mokrą plamą między nogami. Tłumaczenie? "To moje ulubione zdjęcie, pokazuje prawdę"

Pozycja na jeźdźca grozi złamaniem penisa? Pytamy eksperta