Przez metalowy "włos" rodzinne grillowanie skończyło się na pogotowiu. "Nie czyśćcie grilla taką szczotką"

- Nie używajcie do czyszczenia grilla drucianych szczotek! - apeluje matka chłopca, który trafił do szpitala po tym, jak w gardle utknęły mu pojedyncze metalowe "włoski". Połknął je razem z przygotowanym na grillu jedzeniem.

Jenna Kuchik, tak jak większość z nas, przez lata używała do czyszczenia grilla specjalnej drucianej szczotki. To był błąd. Okazało się, że pojedyncze, trudne do dostrzeżenia metalowe włoski mogą z niej wypaść i przedostać się do jedzenia.

Na taki niebezpieczny "dodatek" w kawałku mięsa trafił jej kilkuletni syn Ollie. Kilka minut po zjedzeniu kurczaka zaczął płakać i narzekać na coś, co utknęło mu w gardle i sprawiało ból.

Dziecko zaczęło się dusić i mieć problemy z przełykaniem. Rodzice natychmiast zabrali chłopca na pogotowie. Badanie rentgenowskie wskazało winowajcę.

Okazało się, że w przełyku Olliego zaklinowały się dwa metalowe włoski - tak niefortunnie, że minęły kolejne godziny, zanim lekarzom udało się je usunąć.

Najtrudniejsze 24 godziny życia

Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze i chłopiec wrócił do domu. Jego matka wspomina ten czas, jako prawdziwy dramat:

To były najgorsze i najtrudniejsze 24 godziny mojego życia. Musiałam patrzeć na własnego cierpiącego syna ze świadomością, że nie mogę mu pomóc i myśląc o tym, jak łatwo można było tego uniknąć

Dla Jenny ten wypadek to nauczka, by już nigdy więcej nie korzystać z drucianej szczotki do czyszczenia grilla. W poście, który opublikowała na Facebooku, przyznała nawet, że ma w domu drewniany czyścik, którego już dawno powinna zacząć używać.

Kobieta nie zdradza jednak, czy po usunięciu zanieczyszczeń z grilla z pomocą szczotki dokładnie wypłukała cały sprzęt wodą i czy korzystała z aluminiowych tacek na jedzenie. A być może to właśnie te zaniedbania doprowadziły do wypadku.

Zobacz też:

Dziecko się krztusi, topi, albo mdleje, a rodzice nie wiedzą, co robić. Szybki wakacyjny kurs pierwszej pomocy

Wiecie, co to przedstawia? Mama pokazuje szokujące zdjęcie RTG, żeby ostrzec przed prostą czynnością

Przenośna kuchnia na plaży? To proste, z tym mykiem na plażowego grilla!

Więcej o: