Luźna koszulka? Nie, to jej skóra! 26-latka cierpi na nieuleczalną chorobę, z której uczyniła atut [ZDJĘCIA]

W wieku 10-lat u Sary, która od dziecka marzyła o karierze modelki, zdiagnozowano syndrom Ehlersa-Danlosa (EDS), chorobę, która dotyka jedną na pięć tys. osób.

Poznajcie amerykankę pochodzenia azjatyckiego Sarę Geurtus. Sara, chociaż ma dopiero 26 lat, wygląda na kobietę w zaawansowanym wieku. To przez nieuleczalną chorobę nazywaną syndromem Ehlersa-Danlosa (EDS) W wyniku EDS, choroby, która m.in. spowalnia produkcję kolagenu, skóra Sary stała się nienaturalnie elastyczna. Efekt? Zobacz jej zdjęcia <<<TUTAJ>>>.

 

Fałdy rozciągniętej skóry Sary przypominają za dużą o kilka rozmiarów koszulkę. W wywiadzie udzielonym Barcroft TV Sara wspomina:

To był mój największy kompleks. Jako nastolatka próbowałam ukryć moją chorobę. Nie chciałam o tym rozmawiać, słyszeć. Żyłam w kłamstwie.

Pokochała siebie na nowo

Przełom w postrzeganiu swojego ciała nastąpił, kiedy Sara skończyła 20 lat. Pomimo EDS Sara wciąż marzyła o zostaniu modelką. Co zrobiła? Wykorzystała swoją oryginalną urodę, czyniąc z niej atut. Zaczęła postrzegać swoje fałdki, które układały się w przeróżne wzory, jak sztukę, nosić koszulki na ramiączkach czy kostiumy kąpielowe odsłaniające wiszącą skórę.

Żałuję jednej rzeczy

Sara przyznaje, że to, czego nie może sobie wybaczyć, to to, że w przeszłości uważała siebie samą za "brzydactwo". Dzisiaj Sara spełnia się w pracy nie tylko jako modelka. Kiedyś zakompleksiona, teraz sama leczy z kompleksów, wspiera i dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami.

 

Właśnie tak 26-latka została twarzą kampanii pt. "Pokochaj Swoje Niedoskonałości". Bohaterkami kampanii, której pomysłodawczynią jest sama Sara, są inne kobiety, które opowiadają o swoich kompleksach i pokazują je w czarno-białych aktach.

ZOBACZ ZDJĘCIA NIETYPOWEJ URODY SARY >>>

Sara dobrze wie, że wsparcie i wspólna walka z własnymi słabościami potrafi zdziałać cuda. Brawo, kobiety górą!

Więcej zdjęć 26-latki możecie zobaczyć na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 11 tys. fanów.

Czym jest EDS? 

EDS, czyli Zespół Ehlersa-Danlosa, to rzadka i trudno wykrywalna genetyczna choroba, która powoduje choroby tkanki łącznej na skutek wadliwej syntezy kolagenu. EDS charakteryzuje się nadmierną elastycznością i wiotkością stawów i skóry, która dodatkowo jest bardzo podatna na urazy.

To też cie zainteresuje:

Przez metalowy "włos" rodzinne grillowanie skończyło się na pogotowiu. "Nie czyśćcie grilla taką szczotką"

Jej strój wywołał dyskusje na temat dress-codu. Straciła prace przez "gołe piersi" [ZDJĘCIA]

Aromatyczne peelingi z kawy i kiwi