Rzeźbi swoje pośladki i nogi nie ruszając się z domu. Do ćwiczeń wykorzystuje kanapę i krzesło

Do tych ćwiczeń nie potrzebujesz siłowni ani sprzętu. Nie musisz wychodzić nawet z domu. Żeby wyrzeźbić pośladki, brzuch i uda wystarczy kanapa i krzesło.

Zastanawiałaś się kiedyś, do czego poza siedzeniem, drzemką i relaksem może służyć kanapa? Albo jak oprócz pracy przy biurku wykorzystać potencjał obrotowego krzesła? Odpowiedzi na te pytania zna 32-letnia pasjonatka sportu, trenerka fitness i blogerka Ivone Ekman z Waszyngtonu.

Ivone udostępniła na Instagramie zestaw ćwiczeń dla domatorów. Ale jeśli myślisz, że do tych ćwiczeń potrzebne ci będzie pół sklepowego asortymentu sportowego, to jesteś w błędzie. Wystarczą... meble. I tak do treningu pośladków, ud i brzucha świetnie nadaje się sofa.

 

Co Ivone z nią robi? Przysiady, wyciskanie rekami i nogami, unoszenie. Podczas tych ćwiczeń poza wymienionymi partiami mięśni pracuje praktycznie całe ciało.

 

Poza kanapą dobrym meblem do ćwiczeń okazuje się krzesło. Ivone robi z nimi przysiady, wykroki z krzesłem, wyskoki. Możesz być pewna, że po tych ćwiczeniach poczujesz ogień w mięśniach.

 

Poza krzesłem i kanapą pomysłowa Ivone pokazuje (dla wyjątkowo opornych) jak zaadaptować łóżko i poduszkę na przyrząd do treningu mięśni brzucha.

 

Z Ivone, wymówka w stylu "Nie mogę zrobić treningu, bo jestem w domu" nie ma szans przejść.

Więcej Ivone możecie zobaczyć na jej blogu poświęconym treningom i dietom oraz na Instagramie, gdzie jej oryginalne metody ćwiczenia z meblami obserwuje prawie 170 tys. fanów.

Jak wam się podobają jej pomysły na domowy trening? Może macie swoje własne metody? Piszcie w komentarzach!

To też cię zainteresuje:

Pokazała ku przestrodze zdjęcie "niewinnego" dołeczka na piersiach. Tak wygląda rak

Zrobi wszystko, żeby wyglądać jak idolka. Polska "żywa Barbie": Dziewczyny powinny brać mnie za wzór

Więcej o: