Denerwowały go korki, gdy jechał do pracy, więc od dwóch lat drogę do firmy pokonuje wpław

Benjamin David, 40-letni mieszkaniec Monachium, nie mógł znieść stania w korkach w czasie drogi do pracy. Postanowił więc zamienić samochód na... kąpielówki. 

Prawie każdego ranka od dwóch lat Benjamin pakuje do wodoodpornego plecaka laptop, garnitur i buty. Następnie udaje się na brzeg Izary. Ignoruje znak mówiący o zakazie kąpieli, wchodzi do wody i płynie dwa kilometry do swojego biura znajdującego się w dzielnicy Kulturstrand. Przeprawa zajmuje mu 30 minut.

Po dotarciu na miejsce, mężczyzna zamawia cappuccino i relaksuje się, czekając na kolegów. David mówi, że znajomym zdarza się czasem płynąć z nim, ponieważ chcą sprawdzić, jak to jest. Żaden z nich nie robi jednak tego tak regularnie, jak Benjamin.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

David zawsze dba o swoje bezpieczeństwo - przed wypłynięciem sprawdza prognozę pogody oraz informacje o poziomie wody, jej temperaturze i sile prądu. Jeśli warunki atmosferyczne są złe, wybiera rower. Nie rezygnuje natomiast z pływania wtedy, kiedy jest zimno, ale poza tym warunki pogodowe są korzystne. W takie dni zamiast kąpielówek zakłada piankę do nurkowania. Benjamin chroni też stopy - nie wchodzi do wody bez gumowych butów ochronnych. Jak sam mówi, na dnie rzeki można natknąć się zarówno na popękane butelki, jak i... rowery, które ludzie nieraz do niej spychają. Jego wodoodporny plecak jest tak skonstruowany, że może służyć jako bojka pomagająca utrzymać się na wodzie.

 

Sposób na relaks

Mężczyzna przyznał, że przez podróżowanie komunikacją miejską lub samochodem ciągle czuł się sfrustrowany. Choć jego sposób na dostanie się do pracy często spotyka się z żartami ze strony przechodniów, Benjamin nie przejmuje się tym: 

- Kiedy pływam, jestem faktycznie szybciej na miejscu. Jestem też bardziej zrelaksowany.

To też może cię zainteresować:

Ona wie, co zrobić, żeby troczki od bikini nie ocierały szyi. "Ratujesz kobiety o pełnych kształtach"

Zrobi wszystko, żeby wyglądać jak idolka. Polska "żywa Barbie": Dziewczyny powinny brać mnie za wzór

Melasa, ksylitol, syrop z agawy? Który z zamienników cukru jest najzdrowszy? Na pewno nie cukier brązowy!

Więcej o: