Powiedziała, że akceptuje swój cellulit i spotkała się z ostrą krytyką. "Przestań tyle jeść"

Jessi to trenerka personalna, która uczy kobiety akceptacji swojego ciała. Na jednym ze zdjęć 30-letnia Jessi Kneeland pokazała, że choć uprawia sport, na jej udach wciąż widoczny jest cellulit, który nazywa "swoim fikuśnym tłuszczykiem".

We wpisie przekonywała fanów, że cellulit jest naturalny dla większości kobiet:

- Obiektywnie rzecz biorąc, nie ma żadnej prawdy w twierdzeniach, że "cellulit jest paskudny" czy "idealna gładkość i rzeźba są bardziej atrakcyjne". To tylko przykłady powszechnych twierdzeń, które każdy z nas powtarzał tak często, że w końcu uwierzyliśmy, że muszą być prawdziwe.

 

Według Jessi, zamiast powtarzać zastane twierdzenia, należy zastanowić się, czy dana rzecz w wyglądzie faktycznie jest paskudna i godna potępienia: - To dlatego przekształcam zawstydzający cellulit w ukochany fikuśny tłuszczyk.

Ostra krytyka

Jednemu z komentujących nie spodobał się jednak pozytywny sposób myślenia trenerki:

- Nazywaj to jak chcesz, ale posiadanie niezdrowego tłuszczu na ciele nie jest naturalne. Masz go dlatego, że dużo jesz, albo przywykłaś do jedzenia śmieciowych produktów, przez które twoje ciało gromadzi tłuszcz. Przestań jeść niezdrowe jedzenie i spalaj więcej kalorii to cellulit zniknie!

"Ja i mój tłuszcz nie przestaniemy pomagać"

Jessi postanowiła skonfrontować się z mężczyzną. Zamieściła na Instagramie kolejne zdjęcie, na którym widoczna jest jej wysportowana figura i dokleiła do niego komentarz mężczyzny.

 

W poście napisała:

- To zdjęcie, które zrobiłam sobie rano. Wybacz, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mam cellulit, bo jestem po prostu ZA GRUBA. Nie martw się. Ja i mój "nienaturalny, niezdrowy tłuszcz" po prostu tu zostaniemy i będziemy pomagać kobietom zrozumieć, że nie ma nic złego w cellulicie (ani czymkolwiek innym dotyczącym ciała) i że tacy ludzie jak ty to po prostu niewyedukowani ignoranci. 

Wsparcie fanów

Fani Jessi byli zaskoczeni negatywnym komentarzem mężczyzny

- Prawdopodobnie napatrzył się na zdjęcia modelek obrobione w Photoshopie i nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet one mają cellulit. Zmiana sposobu postrzegania świata naprawdę wymaga wysiłku.

- Patrzę na twoje zdjęcie i widzę nic innego, jak tylko piękną kobietę.

- Życie jest za krótkie na martwienie się cellulitem czy wałeczkami.

 

Cellulit bierze się z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Pojawia się na skutek zmian hormonalnych - nadmiaru estrogenu w organizmie. To dlatego często jego objawy nasilają się w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy. 

To też może cię zainteresować:

"Nie wyglądała na chorą, wyglądała pięknie". A jednak 25-latka zmarła - przez zbyt dużą ilość białka w diecie

Pierwszy lekarz postawił złą diagnozę. Być może teraz jej twarz wyglądałaby inaczej

Delicje czy Paryskie? Hity czy Choco Cream? Oceniamy kultowe łakocie i ich tańsze odpowiedniki z Biedronki

Więcej o: