Oto, dlaczego nie powinno się trzymać nóg na desce rozdzielczej auta. Nawet gdy ma się zapięte pasy

Mąż mówił Audrze, żeby w czasie jazdy nie trzymała nóg na desce rozdzielczej samochodu, ale ona nie słuchała. Dopiero po wypadku samochodowym zrozumiała, dlaczego partner miał rację.

Amerykanka Audra Tatum kładła nogi na desce rozdzielczej samochodu, ilekroć zajmowała miejsce pasażera obok kierowcy. Mąż zawsze tłumaczył jej, żeby tego nie robiła, bo w razie wypadku może połamać sobie nogi, jednak ona za każdym razem go ignorowała.

Na własnej skórze

Niestety Audra w końcu na własnej skórze przekonała się o prawdziwości słów męża. Tatumowie przeżyli bowiem zderzenie czołowe z drugim samochodem. Jechali wtedy do rodziców, odebrać od nich swoich dwóch synów. 

W czasie zderzenia uruchomiły się poduszki powietrzne, które z dużą siłą odrzuciły nogi Audry tak, że uderzyła stopą w głowę. Przez to, że nogi pani Tatum znajdowały się na desce rozdzielczej w trakcie wypadku, kobieta miała skręconą kostkę, złamaną kość udową, złamany nos oraz ramię. 

Bez obrażeń

Kiedy Audra dotarła do szpitala i została zbadana, lekarz powiedział jej, że gdyby siedziała w fotelu prawidłowo, podczas wypadku nie stałoby się jej zupełnie nic. Choć od wypadku minęły dwa lata, Tatum wciąż zmaga się bólem kończyn. Teraz sama ostrzega przed trzymaniem nóg na desce rozdzielczej samochodu:

Żałuję tego każdego dnia, bo gdy chodzę, wciąż czuję w nodze ból. Nie siadajcie tak. 

Nick, 37-letni mąż Audry, dodaje, że nie należy się sugerować zapiętymi pasami - niezależnie od nich siła, z jaką poduszki odrzucą ciało, będzie działała tak samo.

"Kolana mogą wylądować w oczodołach"

Najwyraźniej wśród Amerykanów to dość popularny sposób rozsiadania się w samochodzie, ponieważ nawet na oficjalnych profilach facebookowych służb porządkowych pojawiają się posty ostrzegające przed jazdą w takiej pozycji.

Straż Pożarna z Chattanoogi tłumaczy:

Jeśli podczas jazdy trzymasz stopy na desce rozdzielczej i przydarzy ci się wypadek, poduszka powietrzna może odrzucić nogi z taką siłą, że twoje kolana wylądują w oczodołach.

To też może cię zainteresować:

Reklama nowego energetyka: zdrada, stringi i golizna. A odpowiedź producenta nie lepsza: Kobiety kochają testosteron

Bulwersująca kampania GIS-u. "Ofiara gwałtu jest głupią dziewczyną, bo nie pilnowała drinka?"

Więcej o:
Komentarze (68)
Oto, dlaczego nie powinno się trzymać nóg na desce rozdzielczej auta. Nawet gdy ma się zapięte pasy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • anna maria

  Oceniono 90 razy 72

  Niektórzy już nie potrafią siedzieć na d.
  Nawet w autobusie muszą nogi wciskać w oparcie poprzedzającego siedzenia.

 • japka_putina

  Oceniono 122 razy 58

  Można sobie gadać, a kobieta i tak wie lepiej. Wiedza nie trafia do niej przez receptory słuchu, ale przez receptory bólu.

 • xegar

  Oceniono 45 razy 41

  Przydatny artykuł dla niezdecydowanych. Pozostałym nagroda darwinowska.

  Przy okazji: oprócz nóg nie kładźcie tam torebek, piesków, butelek, komórek, czegokolwiek. Otwierająca się poduszka to energicznie odrzuci i może zrobić krzywdę każdemu.

 • as-zalogowany

  Oceniono 41 razy 35

  Grindhouse: Death Proof

 • uthark

  Oceniono 26 razy 24

  Wielu można mówić - wiedzą lepiej, żeby np. zachować odpowiedni odstęp, nie jechać zbyt szybko, nie gadać przez komórkę bez zestawu.

 • targaj

  Oceniono 14 razy 14

  No cóż, u nas to to też dość częsty widok. Może to będzie przestrogą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX