Zastanawiasz się, ile seksu uprawiają ludzie w twoim wieku? Naukowcy już to podliczyli

Choć nie ma czegoś takiego jak "właściwa ilość seksu" w danym wieku, to i tak wielu z nas zastanawia się, jak wypada pod tym względem na tle rówieśników. Specjaliści z Instytutu Kinseya znają już odpowiedź.

To akurat było do przewidzenia - w badaniach Instytutu Kinseya wyraźnie wyszło, że istnieje spora zależność między wiekiem a częstotliwością stosunków seksualnych. Badania pokazują, że najbardziej aktywni seksualnie są ludzie w przedziale wiekowym od 18 do 29 roku życia - uprawiają seks średnio dwa razy w tygodniu (112 stosunków w ciągu roku). U osób w przedziale wiekowym 30-39 do zbliżeń intymnych dochodzi średnio 86 razy w roku, zaś u tych w wieku od 40 do 49 lat - 69 razy w roku.

- Z badań można wywnioskować, że im bardziej się starzejemy, tym bardziej wzrasta ryzyko pojawienia się przewlekłych chorób, co negatywnie wpływa na częstotliwość stosunków i jakość życia seksualnego - podsumowuje doktor psychologii Justin Lehmiller.

Mniej nie znaczy gorzej

Badania nie powinny być jednak wyrocznią. Według ankiety przeprowadzonej w zeszłym roku wśród kobiet najbardziej aktywne seksualnie są panie po 36. roku życia. Wyniki innej ankiety pokazały, że kobiety czują się najbardziej seksowne po 30, lecz przed 40 rokiem życia. Choć ilość seksu wraz z wiekiem może się zmniejszyć, bardzo prawdopodobne jest, że wzrośnie za to jego jakość.

To też może cię zainteresować:

5 sposobów, by zostać sex-ideałem polskiego mężczyzny

Erotyczne eksperymenty, które działają. Niczym kubeł zimnej wody

Więcej o: