Trwa audiencja u papieża. Nagle mężczyzna pada na kolana. Zaskoczony był nawet Franciszek

Oświadczyny wenezuelskiego parlamentarzysty mają szansę przejść do historii. Politykowi udało się zaskoczyć nie tylko wybrankę, ale też samego papieża Franciszka.

Oświadczyny, które już stały się światową sensacją, odbyły się w niedzielę 27 sierpnia podczas spotkania Franciszka z z uczestnikami konferencji Międzynarodowej Sieci Katolickich Prawodawców (International Catholic Legislators Network) w Pałacu Apostolskim.

Na zamkniętej audiencji, w której brało udział 80 katolickich parlamentarzystów z całego świata pojawił się też Dario Ramirez i jego wybranka Maryangel Espinal. 

Kiedy para podeszła do papieża, wenezuelski polityk nagle ukląkł przed ukochaną, wyciągnął pierścionek i poprosił ją o rękę. Moment został uwieczniony na zdjęciu. 

Papieskie błogosławieństwo

Oprócz szczęśliwej przyszłej żony widać też na nim zaskoczonego i uradowanego Franciszka, który "na gorąco" udzielił parze swojego błogosławieństwa.

 

Zgodnie z doniesieniami świadków, Maryangel miała przyjąć pierścionek "ze łzami w oczach", a zaskoczeni uczestnicy spotkania zaczęli bić brawo, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

Media z całego świata opisują te nietypowe oświadczyny jako "coś, czego jeszcze nie było". Ta historia na pewno zostanie zapamiętana na długo. Nie tylko przez przyszłych małżonków.

 

Zobacz też:

On ma 94 lata, a ona 98. Poznali się na siłowni i właśnie pobrali. "Do dziś śmieję się z oświadczyn"

O takich zaręczynach marzy każda kobieta. Wysiłki tych mężczyzn naprawdę zasługują na pochwałę!

Więcej o: