Gang Świeżaków 2: jak wyglądają nowe maskotki Biedronki i jak je zdobyć?

Tęskniliście za Świeżakami? Warzywa i owoce z Gangu Świeżaków wróciły. Od poniedziałku 28 sierpnia znajdziecie je w sklepach Biedronka. Jak zdobyć Świeżaki i na jakie maskotki możemy polować w nowej odsłonie akcji?

Świeżaki znów w Biedronce! W poniedziałek wystartowała druga odsłona akcji, która ma zachęcać do jedzenia warzyw i owoców. Gang Świeżaków 2 to cztery duże maskotki i sześć małych (tzw. Juniorzy).

Gang Świeżaków: jakie maskotki

Duże maskotki to:

  • Groszek Grześ,
  • Rzodkiewka Żaneta,
  • Borówka Basia,
  • Kalafior Krzyś.

Oprócz nich zdobyć możemy także mniejsze pluszaki z przywieszkami. Juniorzy to mniejsze wersje Świeżaków znanych z pierwszej odsłony akcji: Jabłuszko Antoś, Truskaweczka Tosia, Marcheweczka Marysia i Brokułek Bartuś oraz dwaj nowi bohaterowie: Czosneczek Czesio i Bakłażanek Błażejek.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie akcji, każdy ze Świeżaków ma swoją charakterystykę, np. Czosneczek Czesio jest troszkę nieśmiały, a Rzodkiewka Żaneta wie, że najważniejsi są przyjaciele.

Nowych członków gangu możecie obejrzeć w naszej galerii.

Gang Świeżaków 2: nowi członkowie gangu, czyli duże i małe maskotkiGang Świeżaków 2: nowi członkowie gangu, czyli duże i małe maskotki fot. materiały prasowe Biedronka

Świeżaki: jak zdobyć

Jednym ze sposobów na uzyskanie Świeżaka jest zbieranie naklejek. Do dużego Świeżaka (rzodkiewki, borówki, kalafiora i groszku) nie będziemy musieli dopłacać, jeśli uzbieramy sześćdziesiąt naklejek. Jeśli będziemy mieli trzydzieści naklejek i będziemy chcieli już mieć maskotkę, będziemy musieli dopłacić do niej 19,99 zł.

Za trzydzieści naklejek bez dopłaty otrzymamy Juniora (czosnek, jabłko, truskawkę, marchewkę, bakłażana lub brokuła).

Ile naklejek za zakupy?

Jedną naklejkę otrzymamy za zakupy za 40 zł (nie wliczają się tu niektóre produkty np. doładowania telefonu czy alkohol). Kolejne otrzymamy dodatkowo za:

  • zakup warzyw i owoców (1 naklejka),
  • użycie zarejestrowanej karty lojalnościowej „Moja Biedronka” (1 naklejka),
  • zakup produktów specjalnych za min. 10 zł w okresie wskazanym na etykiecie (1 naklejka)

Jeśli zrobimy zakupy za 43 zł, wśród nich będą warzywa i owoce oraz produkty specjalne i będziemy mieli zarejestrowaną kartę lojalnościową, dostaniemy cztery naklejki.

Ile kosztują Świeżaki?

Jeśli nie chcesz zbierać naklejek, Świeżaka możesz po prostu kupić. Każdy z nich (Groszek Grześ, Rzodkiewka Żaneta, Borówka Basia, Kalafior Krzyś) kosztuje 49,99 zł.

Do kiedy możemy odbierać Świeżaki?

Naklejki możemy zbierać od 28 sierpnia do 19 listopada 2017 roku. Maskotki można odbierać do 3 grudnia 2017 (lub do wyczerpania zapasów).

Gang Świeżaków 2: ulotka informacyjnaGang Świeżaków 2: ulotka informacyjna fot. materiały prasowe Biedronka

Co oprócz maskotek?

Oczywiście to pluszaki z Gangu Świeżaków najbardziej kojarzą się z akcją. Ale to nie wszystko. Do dyspozycji mamy także aplikację (do pobrania bezpłatnie z App Store i Google Play). W podstawową wersję możemy zagrać od razu, a kolejne elementy gry odblokowywać będziemy poprzez skanowanie kodów, które są dostępne m.in. na stronie internetowej i facebookowym profilu Biedronki. Po zeskanowaniu kodów w aplikacji pojawią się kolejne Świeżaki, otrzymamy pelerynę itp.

Gang Świeżaków 2 to także album, w którym znajdziemy informacje o Świeżakach (oraz kody do zeskanowania w aplikacji), przepisy na posiłki, zadania. Partnerem merytorycznym albumu  jest Instytut Żywności i Żywienia.

Na profilu Biedronki w serwisie YouTube znalazły się piosenki, które dzieci mogą śpiewać razem ze Świeżakami. Na stronie internetowej Gangu Świeżaków 2 - oprócz piosenek - znajdziemy różne zabawy (dwie mają pojawić się w tym tygodniu) i łamigówki, które będą dodawane podczas trwania akcji.

Gang Świeżaków a Lidlaki z Ryneczku Lidla

28 sierpnia maskotki przypominające owoce i warzywa pojawiły się nie tylko w Biedronce. W Lidlu zadebiutowały Lidlaki - sześć maskotek, które przypominają te, które dostępne były w pierwszej odsłonie Gangu Świeżaków. Różnią się wyglądem (przede wszystkim wielkością oczu, inne różnice są naprawdę niewielkie) i... ceną. Jeden Lidlak kosztuje 9,99 zł, nie musimy zbierać naklejek, po prostu bierzemy maskotkę z półki i płacimy za nią przy kasie. Więcej o maskotkach z Lidla przeczytacie tutaj: Lidlaki: jak je zdobyć, ile kosztują i jak wyglądają

To także może cię zainteresować:

Więcej o: