Mała plamka na pośladku okazała się objawem ciężkiej choroby. "Ruszcie tyłki i zbadajcie się"

Tamra Judge jest po 50-tce, ma sportowe ambicje i czerniaka. O tym ostatnim wie od niedawna, bo wcześniej mała plamka na pośladku nie wzbudzała jej podejrzeń. Teraz, nauczona doświadczeniem, zachęca innych do ostrożności i badania się.

Tamra Judge to amerykańska celebrytka znana z reality show "Real Housewives of Orange County". Jest już babcią, ciężko pracuje nad swoją formą i jeszcze do niedawna planowała wziąć udział w zawodach sportowych.

Plany pokrzyżował jej czerniak, którego objawy początkowo zbagatelizowała. Nie spodziewała się, że mała czarna plamka na pośladku to zmiana nowotworowa.

Celebrytka nie zdradza szczegółów tego, jak dowiedziała się o swojej chorobie, ale w poście opublikowanym na Instagramie przyznała, że miała szczęście, bo nastąpiło to szybko.

 

Jak twierdzi, nie podzieliła się informacją o czerniaku po to, by zdobyć współczucie. Sama niemal go przeoczyła, postanowiła więc w ten sposób zachęcić innych do tego, by byli ostrożni, dokładnie przyglądali się wszelkim zmianom na swojej skórze i w razie jakichkolwiek wątpliwości pokazywali je lekarzowi.

"Nie chcę waszego współczucia. Chcę, żebyście ruszyli swoje tyłki i zbadali się", zaapelowała, dodając do tego swoje zdjęcie, na którym widać zmianę nowotworową.

Różne oblicza raka

Czerniak, czyli rak skóry, może się objawiać różnie. W przypadku Tamry przybrał postać małej, okrągłej plamki w ciemnym kolorze. Ale może też mieć zupełnie inny kolor, kształt i umiejscowienie.

Jest jednak kilka cech znamion, które od razu powinny zaniepokoić. To asymetryczny kształt, nieregularne, "poszarpane" brzegi, niejednolity kolor, duży rozmiar i zmiana wyglądu z czasem.

CZYTAJ WIĘCEJ >> ABCDE czerniaka: pięć cech, które pozwolą go odróżnić od niegroźnej zmiany skórnej

Jeśli masz wątpliwości, czy zmiana na twojej skórze może być niebezpieczna dla zdrowia, koniecznie pokaż ją lekarzowi. Szybko zdiagnozowany czerniak jest uleczalny, więc nie należy z tym zwlekać.

Zobacz też:

Za namową manicurzystki poszła do lekarza. Plamka na paznokciu okazała się złośliwym nowotworem

Pokazuje, jak zmieniała się twarz podczas walki z czerniakiem. Zaczęło się od złej diagnozy

Więcej o: