Decathlon wycofuje rowery górskie i apeluje o ich zwrot. "Przestańcie ich używać, mają wadę"

Posiadacze roweru górskiego Rockrider 540S kupionego w Decathlonie między 3 maja a 11 lipca tego roku powinni się jak najszybciej zgłosić do któregoś ze sklepów sieci. W modelu znaleziono usterkę, która może być niebezpieczną.

Decathlon informuje, że jeden z modeli rowerów marki BTWIN sprzedawanych w sklepach sieci między 3 maja a 11 lipca 2017 roku ma wadę fabryczną, która "może spowodować utratę kontroli nad urządzeniem".

Problem dotyczy modelu Rockrider 540S w rozmiarze M, L i XL o numerach seryjnych: 2168389, 2168390 oraz 2168391.

Brakujące zabezpieczenie

Testy jakościowe i bezpieczeństwa wykazały, że "brakuje w nich środka do
zabezpieczania gwintów na śrubach mocujących amortyzatora", co oznacza, że mogą się odkręcić, a użytkownik stracić panowanie nad pojazdem.

W związku z tym ci, którzy kupili ten model są proszeni o jego zwrot do najbliższego sklepu Decathlon, gdzie zostanie naprawiony w firmowym serwisie. Rzecznik firmy informuje, że oprócz bezpłatnej naprawy istnieje również możliwość otrzymania nowego roweru w zamian za stary lub zwrotu gotówki.

W razie wątpliwości firma prosi o kontakt pod bezpłatnym numerem 800 808 007. Pracownicy infolinii udzielą informacji, czy konkretny model też wymaga zwrotu.

Zobacz też:

Jeździsz na rowerze? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów. Za niektóre grozi grzywna do 5 tysięcy złotych

Niszczy kolana? Gwarantuje szczupłą sylwetkę? Obalamy 6 mitów na temat biegania

Na desce, na nartach, na rowerze - nawet w sierpniu! Do tego raju dojedziesz z Polski samochodem [TRIP WE DWOJE]