Zmarła najstarsza osoba na świecie. Sekretem jej długowieczności była wiara i specyficzna dieta

W wieku 117 lat, w swoim rodzinnym domu na Jamajce, odeszła Violet Mosse Brown, najstarsza osoba na świecie.

Pani Brown, przez bliskich nazywana pieszczotliwie "Ciocią", urodziła się 10 marca 1900 roku w Trelawney na Jamajce. Od 15 kwietnia tego roku pani Brown uznawana była została za najstarszą żyjącą osobę na świecie.

Poprzednią najstarszą i jednocześnie ostatnią osobą, która żyła na przestrzeni trzech stuleci była Włoszka, Emma Morano, która urodziła się w 1899 roku.

Pani Morano pytana o sekret swojego długiego życia mówiła, że to zasługa bycia singielką i picia codziennie surowego żółtka. Podobne pytanie zadano pani Brown w jej 110. urodziny, seniorka, jak podaje portal Metro, odpowiedziała, że jej sposób na długowieczność to wiara i zróżnicowana dieta.

Seniorka jadła dużo warzyw, ryb i baraniny, a unikała wieprzowiny, drobiu i alkoholu. Kiedy panią Brown pytano o wiek, zawsze odpowiadała z uśmiechem, że wciąż czuje się młoda.

Głowa na karku

Od najmłodszych lat seniorka bardzo ciężko pracowała. Najpierw na plantacji trzciny cukrowej, a potem jako pokojówka. Trud się opłacił. Pani Brown weszła w posiadanie magazynu chleba w swojej dzielnicy i wykupiła na własność swój dom, w którym się urodziła i żyła przez ponad 117 lat.

Ostatnie chwile życia seniorka spędziła w towarzystwie najbliższych w swoim domu. Zmarła w nim 15 września. Kondolencje złożył m.in. premier Jamajki Andrew Holness.

To cię zainteresuje:

Szkoła: Jej ubiór rozprasza chłopców. Ojciec dziewczynki odpowiada: Czują się jak obiekty seksualne w wieku 13 lat

Myśleli, że oszalał, kiedy po stracie żony zasadził tysiące drzew. 17 lat później stało się jasne, po co to zrobił

Pigułka gwałtu zagraża nam wszystkim. Te wynalazki pomagają się przed nią uchronić