Pan Krzysztof znalazł katalog IKEA sprzed 27 lat. "Chcę tę kanapę!"

Dokładnie 27 lat temu IKEA, reklamująca się wtedy jako "niezwykły dom meblowy ze Szwecji", otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Przy okazji wydała katalog reklamowy. Znalazł go po latach pan Krzysztof.

Zdjęcie okładki najstarszej wersji katalogu IKEA pojawiło się w sieci na krótko przed 27 rocznicą "uroczystego otwarcia" pierwszego sklepu sieci w Polsce. Znalazł je pan Krzysztof, który postanowił podzielić się swoim znaleziskiem na Facebooku.

Multi-kolorowa kanapa we wzory i klasyczne, ponadczasowe meble na nowo oczarowały wiele osób, które w komentarzach nie szczędzą zachwytów nad produktami marki i samym katalogiem.

O matko bosko! Też chce taki!
Całkiem nowoczesna meblościanka jak na tamte czasy
Chcę kanapę w takich kolorach!
Gdyby nie to obicie sofy - mógłby to być katalog z dziś

Znaleźli się nawet "fani" domagający się większej liczby zdjęć z wnętrza katalogu albo dzielący się zdjęciami swoich jeszcze starszych egzemplarzy z Niemiec.

Sama sieć też skomentowała znalezisko pana Krzysztofa wyjaśniając, że pierwszy pełnowymiarowy katalog został wydany w Polsce dopiero w 1997 roku. Publikacja, której jest właścicielem, to mniejsza objętościowo, ale faktycznie najstarsza broszura.

Pierwszy sklep IKEA w Polsce został otwarty 19 września 1990 roku i mieścił się na warszawskim Ursynowie. W "uroczystym otwarciu" uczestniczył właściciel sieci i polskie władze. Teraz sklepy IKEA, oprócz dwóch w Warszawie, znajdują się też w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i Lublinie.

Zobacz też:

W tym katalogu Ikei na zdjęciach nie ma ani jednej kobiety. Powód? Uczucia religijne żydów [ZDJĘCIA]

IKEA zapowiada nowość, jakiej jeszcze u nich nie było. Prace nad "niewidzialnym projektem" trwają

3 myki na pozbycie się zapachu papierosów z domu. To prostsze, niż myślisz!