71-letnia "super woman" zachwyca figurą i energią. Jej sekretem jest cecha, której większości z nas brakuje

Nigdy nie jest za późno na pozytywną zmianę w życiu i wzięcie się za siebie. Żywym potwierdzeniem tej tezy jest 71-letnia seniorka, która zaczęła trenować w wieku 59 lat. Jej sekretem nie jest dieta ani specjalne ćwiczenia.

Poznajcie 71-letnią Amerykankę Josefinę Monasterio, której zdrowia i wigoru mogą pozazdrościć nastolatki. Jeżeli jednak myślisz, że seniorka wygląda tak od zawsze, to jesteś w błędzie. Josefina swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 59 lat i postanowiła, że zostanie... kulturystką. Jej ciało w ciągu kilku lat zmieniło się nie do poznania. Seniorka ma bardzo prosty przepis na sukces.

 

Jego najważniejszym punktem jest systematyczność. To właśnie konsekwentne realizowanie planu treningowego jest sekretem jej sylwetki i zdrowia. Jak wygląda jej przykładowy dzień treningowy?

 

Josefina rozpoczyna dzień medytacją o trzeciej nad ranem. Potem seniorka biega 10 kilometrów i kończy poranny jogging półgodzinną sesją jogi. Po porannej aktywności fizycznej Josefina bierze prysznic i około godziny ósmej przygotowuje śniadanie. To nie koniec aktywności, a jedynie rozgrzewka. O dziesiątej 71-latka rozpoczyna dwugodzinny trening na siłowni. Dopiero potem przychodzi czas na zasłużony odpoczynek.

 

Seniorka nazwała swoją metodę treningową "Sposobem dr Josefiny". Tytuł doktora jest prawdziwy, bo Josefina ma taki tytuł naukowy w dziedzinie Rozwoju Personalnego Starszych Osób oraz magistra Nauk Humanistycznych.

To nie wszystko. Emerytka jest też certyfikowaną instruktorką jogi, fitnessu i ekspertem żywienia, a do tego kulturystką. W końcu nie bez powodu nazywa samą siebie prawdziwą superwoman. Jak na zawodową kulturystkę przystało Josefina bierze udział w zawodach kulturystycznych i fitness, z których regularnie przywozi trofea.

 

Jak widać wiek to tylko liczba, a na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno. Jeżeli jesteś ciekawa jak Josefina prezentuje się na innych zdjęciach, zajrzyj na jej Instagramia.

To cię zainteresuje:

Przerobił zdjęcie modelki plus size na poniżającego ją mema. Opowiedziała mu w czterech słowach

Jej rzęsy są tak długie, że może ich używać jak nici dentystycznej. Zapuszczała je prawie 50 lat

Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach