Trener Legii jednym zdaniem obraził kobiety i mężczyzn. Przeprosił, ale niesmak pozostał

Po ostatniej porażce Legii Warszawa nowy trener dał wyraz swojemu niezadowoleniu. Powiedział, że "piłka nożna to sport dla chłopców, nie dziewczynek". Obraził nie tylko swoich zawodników, ale przede wszystkim kobiety.

W niedzielę Legia Warszawa, która jest aktualnym mistrzem Polski, przegrała 0:3 ze swoim odwiecznym rywalem, Lechem Poznań. Po spotkaniu załamany trener Romeo Jozak nie szczędził gorzkich słów sobie, piłkarzom i przy okazji kobietom.

- Jeżeli używamy słowa "trener", to mamy na myśli osobę, która odpowiada za zespół. Po takim meczu jest mi wstyd nazwać się trenerem. To doskonała lekcja dla mnie - powiedział.

"To gra dla mężczyzn, nie dziewczynek"

Większe emocje wzbudziła jednak inna "pomeczowa" wypowiedź trenera Legii. - Piłka nożna to gra dla mężczyzn, nie dla dziewczynek. Chciałbym oczywiście przeprosić wszystkie panie, ale wiadomo, co mam na myśli - dodał Chorwat. Obraźliwe porównanie szybko podchwyciły polskie media - niekoniecznie w oryginalnym brzmieniu.

Mimo że Romeo Jozak przeprosił za swoje słowa, niesmak pozostał, bo zdradził, jak naprawdę postrzega kobiety - jako słabsze i nieradzące sobie w sporcie "dziewczynki", do których porównanie miało być obraźliwe dla piłkarzy.

Wśród komentujących jego tłumaczenie po niedzielnej porażce nie zabrakło oskarżeń o seksizm i przypomnienia, że kobiety nie tylko grają, ale też odnoszą sukcesy w piłce nożnej. Chorwat postanowił więc jeszcze raz powtórzyć przeprosiny.

Trener seksista. Kobiety też grają w piłkę
Chyba nigdy meczu kobiet nie widziałeś... Walki, ambicji i zaangażowania nie można im odmówić, w przeciwieństwie do warszawskich gwiazdeczek. Wstyd i hańba
Chamskie, seksistowskie słowa. Ciekawe co na to władze klubu?
Co za ciul, akurat kobiety grają z zaangażowaniem, którego piłkarzom często brakuje

- Nieopatrznie powiedziałem wcześniej, że piłka nożna nie jest grą dla dziewczynek. Przepraszam, bo wiem, że kobiety w piłkę nożną też grają i wiele zespołów robi to lepiej od nas. A na pewno lepiej niż my w niedzielę - podsumował.

Zobacz też:

Zapytaliśmy kobiety, dlaczego biorą udział w protestach. 'Nie chcę, by obrażano mnie sugerując, że dla nas aborcja jest jak kichnięcie'

Pisali do niej, żeby nie ćwiczyła z ciężarkami, bo wygląda "męsko". Jej odpowiedź pokochały tysiące kobiet

Czego nie można robić na siłowni? Rady dla początkujących

Więcej o: