91-latka swoimi obrazami rozsławiła małą wioskę. Za płótna służą jej ściany domów

Poznajcie czeską seniorkę, której pasja do malowania, zmieniła małą wioskę na południu Czech w prawdziwe dzieło sztuki ludowej.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Zalipiu. Polskiej wiosce, którą zachwycał się cały świat, ze względu na piękne, ręcznie malowane domy i przedmioty codziennego użytku. Tymczasem na południu Czech znajduje się miasteczko Louka, w którym ludowe malowidła również zdobią okoliczne domy. Ich autorką jest 91-letnia Anezka Kasparkova.

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Pasją Anezki Kasparkovej jest malowanie. Seniorka całe życie marzyła o realizacji swojego hobby. Niestety na pasję, ze względu na ciężką pracę w domu i na roli, wciąż brakowało czasu. Swoje pragnienia Anezka Kasparkova musiała odłożyć na później.

 

Seniorka ozdabia domy już ponad 30 lat. Pasję zaczęła realizować, kiedy przeszła na zasłużoną emeryturę. Na początku Anezka Kasparkova zaczęła pobierać lekcje rysunku. Uczyła się od innej ludowej artystki.

Zrobiła to bardzo skutecznie, co widać na murach domów w Louce, które służą jej za płótno malarskie. Kasparkova maluje na ścianach rustykalne motywy roślinne. Seniorka do malowania używa ultramaryny (farba o intensywnym, niebieskim kolorze), która na białym tle tworzy obłędny efekt. Jak podaje portal Konbini, seniorka nieprzypadkowo używa niebieskiej barwy. 

To kolor, który świadczy o bogactwie. Robi wrażenie. Moje malowidła mogą się utrzymać nawet przez dwa lata, a nawet dłużej.

Prace Kasparkovej zachwycają pięknem, żywymi barwami i dopracowanymi detalami. 91-latka pozostaje skromną i jak sama przyznaje, nie uważa się za artystkę.

A gdzie tam artystka. Po prostu robię to, co lubię.

Okres wiosenno-letni to czas, kiedy seniorka odnawia swoje malowidła i tworzy nowe wzory. Jej praca jest bardzo wymagająca, ale seniorka się nie poddaje. 91-latka nie odpuszcza malowania nawet najwyższych partii budynków. Używa do tego drabiny.

Ulubione miejsce pracy Kasparkovej? Miejscowa kapliczka, której każdorazową renowację, seniorka przeprowadza z jeszcze większą pasją.

 

91-letnia seniorka udowadnia, że na spełnienie swoich marzeń nigdy nie jest za późno!

To cię zainteresuje:

Przedszkolanka zwolniona za zdjęcia. Rodzice: "jej pozy i miny są nacechowane seksualną konotacją"

Traumatyczne doświadczenie sekslalki na festiwalu. "Potraktowali ją jak barbarzyńcy"

Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Więcej o: