Prosty i szybki sposób, dzięki któremu pozbędziesz się pająków z domu. Wystarczą trzy rzeczy

Jeżeli nie chcesz, żeby twój dom stał się jesienno-zimowym schronieniem dla pająków, sprawdź prosty sposób, który uchroni cię przed nieproszonymi gośćmi. Wystarczy mięta, której pająki nie lubią.

Sama myśl o włochatym, czarnym pająku biegającym po łazienkowej podłodze przyprawia cię o dreszcze? Witaj w klubie! Jeżeli z powodu ośmionożnych "bestii" żyjesz w ciągłym strachu we własnym domu, a za każdym razem, kiedy widzisz pająka, biegniesz po odkurzacz, albo wołasz na pomoc sąsiada, pokochasz domowy sposób na pozbycie się ich! Wystarczy olejek miętowy, woda i spryskiwacz.

Nigdy więcej pająków

Do spryskiwacza wlej zimną wodę i dodaj pięć kropel eterycznego olejku miętowego. Całość wymieszaj, wstrząsając spryskiwacz i... gotowe. Teraz wystarczy tylko spryskać strategiczne miejsca takie jak okna, parapet, drzwi i wszelkie zakamarki, które podejrzewasz, że mogą być pajęczą kryjówką.

Antypająkowego spreju wystarczy użyć raz na tydzień. Jeżeli pomimo tego pająki będą wracać, spryskuj dom co kilka dni.

MiętaMięta LA_VANDA/iStock.com

Równie skutecznym sposobem na pająki będzie uprawa mięty. Wystarczy, że postawisz doniczki w kluczowych miejscach w domu (okna, drzwi, łazienka). Intensywny miętowy zapach skutecznie odstraszy nie tylko pająki, ale i muchy czy komary.

Sprej przeciw pająkom działa odstraszająco, ale nie zabija pajęczaków.

Lubisz zwierzęta? To ten quiz nie powinien sprawić ci trudności

To cię zainteresuje:

Mąż nie radził sobie z zakupami, więc opracowała specjalną listę. Teraz ma spokój

91-latka swoimi obrazami rozsławiła małą wioskę. Za płótna służą jej ściany domów

Więcej o: