Pokonała raka dwa razy, żeby po 20 latach wrócić do szpitala po raz trzeci. Tym razem w zupełnie innej roli

Montana Brown jako dziecko dwa razy była pacjentką Centrum Onkologicznego w Atlancie. Dzisiaj 24-letnia już kobieta, pracuje w tej samej klinice jako pielęgniarka i niesie pomoc innym.

Montana miała zaledwie dwa lata, kiedy po raz pierwszy trafiła do Centrum Onkologicznego w Atlancie. Diagnoza: mięsak tkanki łącznej, zwany też Mięsakiem Ewinga. Niezbędna była chemioterapia, którą dwulatka przyjmowała przez rok. Szpital w tym czasie stał się jej drugim domem, a jej rodzice robili wszystko, żeby mała Montana miała w miarę normalne życie podczas pobytu w klinice.

Po roku przyjmowania chemii i codziennej walki o życie mięsak odpuścił. Mijały lata, a Montana zapomniała, że kiedyś w ogóle toczyła śmiertelną walkę z nowotworem. Niestety, kiedy Montana miała 15 lat, horror z dzieciństwa wrócił. U nastolatki znowu wykryto nowotwór.

15-letnia Montana ponownie musiała się poddać chemioterapii, a każdy weekend spędzała w szpitalu. Jednak i tym razem udało jej się pokonać nowotwór. Montana wspomina, że w czasie pobytu w szpitalu, otuchę poza rodzicami przynosiły jej pielęgniarki. W rozmowie z ABC News Montana opowiada:

Pielęgniarki, które tu pracują, są tak samo cudowne jak z opowieści mojej mamy, kiedy byłam tutaj pierwszy raz. Okazywały nam niewyczerpane pokłady dobroci, współczucia i troski. Ich miłość i oddanie, kiedy ja i moja rodzina tego potrzebowaliśmy, pomogły nam przez to przejść.

I dodaje:

Ich poświęcenie sprawiło, że zapragnęłam być taka, jak one były dla mnie: dobre, troskliwe i pełne współczucia.

Powołanie

Montana zdecydowała, że zostanie pielęgniarką. Chciała pracować na oddziale onkologii dziecięcej. Czuła, że to jest jej powołanie i zrobiła to, co podpowiadało jej serce. Po liceum poszła na studia z pielęgniarstwa.

Montana została pielęgniarką i podjęła pracę w... tym samym szpitalu, w którym stoczyła dwie walki na śmierć i życie z nowotworem. Historia zatoczyła koło. Na Facebooku świeżo upieczona pielęgniarka napisała:

Nigdy w życiu nie sądziłam, że w wieku 24 lat ziści się moje największe marzenie, jakim była praca w szpitalu, w którym leczyłam się jako dziecko i nastolatka.

Bez dwóch zdań, Montana jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Kto jak nie ona lepiej zrozumie dzieci, które trafią pod jej opiekę? Montana chce wykorzystać swoje bolesne doświadczenia z walki z nowotworem, żeby nawiązać więź z dziećmi, dać im nadzieję i dodawać im otuchy zawsze, kiedy mali pacjenci będą jej potrzebować.

Więcej o objawach, sposobie leczenia i diagnozie Mięsaka Ewinga (Guz Ewinga) przeczytasz TUTAJ.

To też cię zainteresuje:

Prosty i szybki sposób, dzięki któremu pozbędziesz się pająków z domu. Wystarczą trzy rzeczy

Przedszkolanka zwolniona za zdjęcia. Rodzice: "jej pozy i miny są nacechowane seksualną konotacją"

Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Więcej o: