31-latka pokazała piersi po podwójnej mastektomii. Wcale nie chodzi o wygraną walkę z rakiem

Amanda udostępniła na Instagramie zdjęcia swojej klatki piersiowej po podwójnym zabiegu mastektomii. Kobieta zrobiła to z ważnego powodu.

Dwa lata temu Amanda usłyszała diagnozę, która odmieniła jej życie. Okazało się, że kobieta ma raka piersi drugiego stopnia. I chociaż rozpoznanie brzmiało jak wyrok, 29-letnia wówczas Amanda nie poddała się i rozpoczęła długą, nierówną walkę z nowotworem. Żeby pokonać raka, kobieta musiała poddać się zabiegowi podwójnej amputacji piersi.

Pomimo że zabieg przeszedł pomyślnie, a Amanda pokonała nowotwór i dostała drugą szansę od losu, traumatyczne doświadczenia walki z rakiem są w niej nadal żywe. Amanda na Instagramie udostępniła zdjęcie po mastektomii w jednym celu. 31-latka ma nadzieję, że jej post zainspiruje zarówno kobiety, jak i mężczyzn do regularnych badań.

 
Dwa lata temu przeszłam mastektomię po tym, jak wykryto u mnie raka drugiego stopnia. I chociaż odrosły mi włosy, a moje piersi po rekonstrukcji wyglądają naprawdę dobrze, nigdy nie pozbędę się uczucia strachu, że rak może powrócić.
 

I dodaje:

Życie jest zwariowane! Smutne i piękne. Dzikie. Nigdy nie wiadomo, co nas może spotkać jutro, ale jeżeli możemy przynajmniej zapobiec chorobie, zróbmy to!
 

W komentarzach pod zdjęciem ludzie z całego świata gratulują odwagi i dziękują Amandzie za udostępnienie jej osobistego zdjęcia, które daje nadzieję i otuchę. 31-latka dzieli się swoimi doświadczeniami nie tylko na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 1200 osób, ale i na swoim blogu pt. Dziękuję, mam raka!.

To cię zainteresuje:

Proste i łatwe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się raz na zawsze rybików ze swojego mieszkania

Pożar spalił ich cały dobytek, ale w popiele znalazły coś, co wlało w ich serca nową nadzieję

Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach