"Unikać mężczyzn i jeść dużo owsianki". 109-letnia Szkotka zdradza sekrety swojej długowieczności

Tajemnicą długiego życia, jak twierdziła seniorka były dwie rzeczy. Dieta i trzymanie się z daleka od mężczyzn. Miała mocny argument na poparcie swojej teorii.

Jessie Gallan była najstarszą mieszkanką Szkocji. I chociaż seniorka odeszła w 2015 roku, dożywając 109 lat, jej niecodzienna teoria na dożycie sędziwego wieku wciąż wzbudza duże zainteresowanie.

Dieta, praca i żadnych mężczyzn

Starsza pani twierdziła, że sekretem jej długiego życia - poza codziennym jedzeniem owsianki - było unikanie mężczyzn. W rozmowie z Daily Mail, z okazji swoich 109 urodzin Jessie powiedziała:

Mój sekret na długie życie to stronienie od mężczyzn. Więcej z nimi kłopotów niż pożytku. Poza tym jestem pewna, że to dzięki ćwiczeniom fizycznym i jedzeniu porządnej michy ciepłej owsianki na śniadanie i byciu niezamężną.

Zahartowana od dziecka

Jessie urodziła się na wsi. Mieszkała z rodzicami, pięcioma siostrami i jednym bratem w dwupokojowej chacie. Mając zaledwie 13 lat, wyprowadziła się z domu i podjęła pracę jako mleczarka.

 
Od małego ciężko pracowałam, rzadko pozwalałam sobie na wakacje. Zawsze pracowałam ze wspaniałymi ludźmi.

I dodaje:

To nieprawdopodobne móc obserwować, jak świat się zmienia. Jaki jest teraz, a jaki był, kiedy dorastałam.

Trudno ocenić, czy unikanie mężczyzn było faktycznym źródłem długowieczności Jessie. Jedno jest pewne. Zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne plus radość z wykonywanej pracy z pewnością mają pozytywny wpływ na długie życie.

Sprawdź się w QUIZIE: Ten quiz nie jest trudny, ale większe szanse mają ci, którzy żyli w PRL. Jak sobie poradzisz?

To cię zainteresuje:

Hipopotamiczka Fiona "skradła" im zaręczynowe show. Internauci: "Czy zostanie druhną?"

Suczka po przejściach śmiertelnie boi się każdego poza małym chłopcem. Ich wspólne zdjęcia mówią wszystko

Więcej o: