98-latka wprowadziła się do domu opieki, żeby być przy 80-letnim synu. 'Nigdy nie przestajesz być mamą'

Pracownik domu opieki mówi, że mama i dziecko przebywające w tym samym czasie w jednej placówce to niezwykła rzadkość. Więź, która łączy 98-latkę i 80-latka uznał za wzruszającą.

Obecnie 80-letni Tom Keating w 2016 roku przestał radzić sobie z wykonywaniem codziennych czynności, więc przeniósł się do jednego z domów opieki w Liverpoolu. Choć nie narzekał na personel ani warunki, w placówce nie czuł się całkiem jak w domu.

Zmniejszyć dystans

Rok później jego 98-letnia mama, Ada Keating, postanowiła zamieszkać w domu opieki razem ze swoim najstarszym dzieckiem, za którym wciąż tęskniła. Ada i Tom zawsze byli nierozłączni - mężczyzna mieszkał z matką i nigdy się nie ożenił. Choć kobieta nie miała problemu wykonywaniem domowych obowiązków w pojedynkę, częste odwiedzanie syna było dla niej kłopotliwe. Przeprowadzka zniwelowała trudny do pokonania dystans.

Ada i TomAda i Tom TheJewishSongs/Youtube.com

"Mamą jesteś zawsze"

Mama i syn codziennie grają w gry i oglądają telewizję. Cieszą się każdą spędzoną ze sobą chwilą:

Każdego wieczoru mówię mu "dobranoc", każdego ranka "dzień dobry". Kiedy idę do fryzjera, on czeka, aż wrócę. Kiedy wracam, wyciąga ramiona, żeby mnie przytulić. Nigdy nie przestajesz być mamą! (Ada)
Opieka tu jest dobra. Jestem szczęśliwy, że mogę częściej widzieć mamę, odkąd tutaj mieszka. Dobrze się mną opiekuje. (Tom)

Mężczyzna zdradził, że mamie jeszcze zdarza się go wychowywać i zwracać mu uwagę. Ada jest wtedy bardzo stanowcza. "Czasami mówi: Zachowuj się!", śmieje się Tom.

Ada i TomAda i Tom TheJewishSongs/Youtube.com

"Są nierozłączni"

Zanim przeszła na emeryturę, pani Keating pracowała jako pielęgniarka. Jej syn był zatrudniony w branży budowlanej. Oprócz syna Ada doczekała się jeszcze trzech córek - Barbary, Margi i Janet, która zmarła w wieku 13 lat. Rodzina często odwiedza Toma i Adę.

Philip Daniels, pracownik domu opieki, mówi, że rodzina Keatingów jest wyjątkowym zjawiskiem:

Oni są nierozłączni. To bardzo wzruszające, obserwowanie bliskiej więzi, jaka jest między Tomem i Adą. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zapewnić im opiekę zgodnie z ich potrzebami. To bardzo rzadkie, zobaczyć matki i ich dzieci w tym samym domu opieki. Chcemy uczynić ich wspólny czas tak wyjątkowym, jak to tylko możliwe.
 

To też może cię zainteresować:

Starsza pani napisała: 'Kocham wspólne obiady, ale jestem bardzo samotna'. Odzew był natychmiastowy

"Unikać mężczyzn i jeść dużo owsianki". 109-letnia Szkotka zdradza sekrety swojej długowieczności

"Staram się uświadomić kobietom kwintesencję kobiecości, którą każda z nich ma w sobie". Bogusław Linda kończy 66 lat

Więcej o: