"Ciąża z nieznajomym". Nowy program TV, w którym samotne kobiety będą mieć dzieci z obcymi mężczyznami

Od przyszłego roku duńska telewizja będzie emitować reality show "Ciąża z nieznajomym". Program ma promować "odejście od tradycyjnego modelu rodziny" i jest przeznaczony dla osób, które chcą mieć dziecko, ale nie stałego partnera.

Za produkcję nowego formatu jest odpowiedzialna ta sama firma (Snowman Productions), która stworzyła kontrowersyjny program "Ślub od pierwszego wejrzenia", emitowany również w Polsce.

Wspólne dziecko, osobne życie

Schemat "Pregnant with a Stranger" (z ang. "Ciąża z nieznajomym") ma być podobny. Spośród mężczyzn i kobiet biorących udział w programie zespół ekspertów dobierze pary - tym razem nie małżeńskie, tylko takie, które razem zostaną przyszłymi rodzicami.

Decydujące znaczenie w tym procesie mają mieć wymagania przyszłych matek, a także wyniki testów fizycznych i psychologicznych. Tak dobrani partnerzy będą mieć wspólne dziecko i dzielić się opieką nad nim, ale nie będą mieszkać razem czy pozostawać w jakimkolwiek związku.

Alternatywa dla tradycyjnego modelu rodziny

"Misją" programu jest bowiem danie szansy singlom, którzy chcą być sami, na posiadanie potomstwa. Zgodnie z zapowiedziami "Ciąża z nieznajomym" to reakcja na zapotrzebowanie ze strony społeczeństwa (w Danii metoda in vitro jako sposób na poczęcie dziecka jest coraz popularniejsza) i zarazem eksperyment telewizyjny, który ma promować alternatywę dla tradycyjnego modelu rodziny.

Formuła reality show, do którego castingi zaczęły się już w czerwcu, została zaprezentowana podczas jesiennej edycji międzynarodowych targów telewizyjnych MIPCOM w Cannes. Program będzie miał swoją premierę w 2018 roku na Kanal 4.

Co sądzicie o takim programie? Czy posiadanie dzieci, czyli decyzja, która nieodwracalnie zmienia całe życie, powinna być przedmiotem eksperymentu telewizyjnego? Czekamy na Wasze opinie!

Wybrane teksty, za Waszą zgodą, będą publikowane na kobieta.gazeta.pl. Autorom nadesłanych do redakcji i opublikowanych przez nas listów rewanżujemy się drobnym upominkiem. Piszcie: kobieta@agora.pl

Zobacz też:

"Nie wiem, jak traci się późne ciąże. Wiem, że ja, chociaż ciąże były wczesne, straciłam dwójkę dzieci"

'Oddanie moczu po seksie zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę' - po tej wypowiedzi lekarki w sieci zawrzało [JAK JEST?]

Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary? [LEPSZY SEKS]

Źródło: Wirtualnemedia.pl.

Więcej o: