16 kuriozalnie wyglądających przedmiotów, które mają poprawić urodę [ZDJĘCIA]

Węższy nos bez pomocy skalpela? Powiększone usta bez zastrzyku z kolagenu? Łotewska artystka sfotografowała przedmioty mające poprawiać urodę, w sposób, który obnaża i ośmiesza współczesny kult piękności.

Wyszukane erotyczne gadżety? Narzędzia niecodziennych tortur? Nie, to „wojownicy w służbie urody”, czyli akcesoria, które można kupić na eBay’u. Mają one pomóc w „walce o poprawę wyglądu problematycznych miejsc” i bez interwencji chirurga plastyka poprawić ich wygląd.

Maska przeciwzmarszczkowaMaska przeciwzmarszczkowa Fot. Evija Laivina Photography

Evija Laivina, łotewska artystka wszystkie przedmioty użyte przy pracy nad zdjęciami do projektu "The Beauty Warriors" kupiła na portalu aukcyjnym. Większość z nich wyprodukowano w Chinach, a opinie na temat ich skuteczności bez problemu znajdziecie w urodowych tutorialach na YouTubie.

6 sposobów na użycie Beauty Blendera. Jedna gąbka zastąpi ci wszystkie pędzle!

Na kolorowych, statycznych portretach "zwężacze nosa", "likwidatory podwójnego podbródka" czy "powiększacze ust" wyglądają wyjątkowo niepokojąco. Z przedmiotów mających w zamyśle wspierać urodę zamieniają się w dziwaczne akcesoria, a kobiety, które w nich pozują w bohaterki rodem z popularnych w XIX wieku cyrków osobliwości.

16 przedmiotów, które wyglądają jak narzędzia tortur, a mają poprawić urodę [ZDJĘCIA]

Więcej o: